Co z sylwestrem? Premier: ten rok jest rokiem nienormalnym

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP
Premier Morawiecki o Sylwestrze 2020Facebook/MorawieckiPL
wideo 2/35
Facebook/MorawieckiPLPremier Morawiecki o Sylwestrze 2020

Co z imprezami sylwestrowymi w tym roku? Czy ten wyjątkowy wieczór będzie można spędzić w większym gronie? - 2020 jest rokiem pełnym załamań, zaskoczeń, których źródłem jest przede wszystkim COVID-19, więc jeszcze poczekajmy, ograniczmy kontakty - apelował pytany o to premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował w środę sesję pytań i odpowiedzi na Facebooku. Był pytany między innymi, czy wieczór w sylwestra będzie można spędzać w większym gronie.

- Wszyscy Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności, do takiej radości wyrażanej w szerszym gronie przyjaciół. Ja także zresztą - powiedział.

Ale rok 2020 - dodał szef rządu - "jest rokiem nienormalnym". - Ten rok 2020 jest naprawdę rokiem pełnym załamań, zaskoczeń, których źródłem jest przede wszystkim COVID-19, więc jeszcze poczekajmy. Jeszcze ograniczmy nasze kontakty społeczne, jeszcze przestrzegajmy przepisów - apelował Morawiecki.

Premier przypomina o obostrzeniach

Przypomniał też o aktualnie obowiązujących obostrzeniach. - Poza rodziną to pięć osób obcych sobie. Po to, żeby nie doszło do ponownego, gwałtownego przyrostu zakażeń, to trzeba się trzymać tych przepisów - podkreślał.

Dodał, że takie obostrzenia wynikają z opinii specjalistów w dziedzinie epidemiologii.

Czytaj więcej: Ograniczenia i zakazy w "etapie odpowiedzialności". Lista obostrzeń

Autor:ads/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: