Swietłana Cichanouska o wizycie Joe Bidena w Warszawie: pokazuje, jak ważną rolę odgrywa Polska w obecnej sytuacji w regionie

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP
Spotkanie Biden-Duda w Pałacu Prezydenckim
Spotkanie Biden-Duda w Pałacu Prezydenckim TVN24
wideo 2/21
TVN24Spotkanie Biden-Duda w Pałacu Prezydenckim

Od piątku w Polsce przebywa prezydent USA Joe Biden. - Wizyta Joe Bidena pokazuje, jak ważną rolę odgrywa Polska w obecnej sytuacji w regionie - skomentowała w sobotę wizytę prezydenta liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swietłana Cichanouska, która jest w Warszawie.

W sobotę prezydent USA Joe Biden został przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim, następnie odwiedzi punkt nadawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy na Stadionie Narodowym. Po godzinie 17.30 wygłosi przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Cichanouska: Polska rozumie, jak istotne jest posiadanie normalnych sąsiadów

Liderka białoruskiej opozycji pytana podczas konferencji prasowej w Warszawie o znaczenie wizyty prezydenta USA powiedziała, że pokazuje ona rolę Polski. - Wizyta Joe Bidena pokazuje, jak ważną rolę odgrywa Polska w obecnej sytuacji w regionie. Polska jest odważna, jest słyszalna i Polska rozumie, jak istotne jest posiadanie normalnych sąsiadów - mówiła Swietłana Cichanouska.

Jak dodała, Joe Biden przybył do Warszawy, aby rozmawiać z polskimi władzami o sytuacji bezpieczeństwa i kolejnych możliwych krokach w związku sytuacją na Ukrainie.

Prezydent Joe Biden w Polsce. Relacja na żywo >>>

W kontekście wojny na Ukrainie Cichanouska poinformowała, że część Białorusinów aktywnie włącza się w walkę i utrudnianie przemieszczania się wojskom rosyjskim przebywającym na Białorusi. - Białorusini podejmują konkretne działania, jak zakłócanie białoruskich systemów kolejowych, powodując w konsekwencji zatrzymanie pociągów czy przekazywanie zdjęć i informacji o rosyjskich kolumnach wojskowych zmierzających na Ukrainę - zauważyła.

- Robimy co w naszej mocy, aby pomóc Ukraińcom. Wiemy, że losy Ukrainy i Białorusi jest ze sobą ściśle związane - dodała Cichanouska.

Autor:mart//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości