TVN24 | Polska

Bus z migrantami zatrzymany niedaleko Łodzi. W grupie kobiety i dziecko

TVN24 | Polska

Autor:
akw
Źródło:
TVN24
Straż Graniczna przy bramkach na autostradzie A2 koło Strykowa
Straż Graniczna przy bramkach na autostradzie A2 koło StrykowaTVN24
wideo 2/28
TVN24Straż Graniczna przy bramkach na autostradzie A2 koło Strykowa

Przejeżdżający przez autostradę A2 bus został zatrzymany przy bramach na wysokości Strykowa, na północ od Łodzi. W pojeździe było około 28 migrantów, w tym kobiety i dziecko. Według rzeczniczki Komendanta Głównego Straży Granicznej zostaną oni przewiezieni do ośrodków dla uchodźców. Rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału SG podała, że trafili do łódzkiej placówki Straży.

Przy bramkach autostrady A2 w Strykowie (woj. łódzkie) zatrzymano w czwartek bus z migrantami. Zdarzenie potwierdziła Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Podała, że funkcjonariusze zawiadomienie w tej sprawie odebrali około godziny 13.30.

Kącka przekazała, że policjanci ukarali mandatem karnym obywatela Turcji, który przewoził 28 osób samochodem Mercedes Sprinter. Rzeczniczka podała, że w grupie było dziewięć kobiet i jedno dziecko. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Inne dane podała rzeczniczka prasowa Komendanta Głównego Straży Granicznej Anna Michalska. Według jej informacji w samochodzie znajdowało się dziesięć kobiet, 18 mężczyzn i jedno dziecko w wieku około 13 lat. Potwierdziła za to, że pojazdem kierował obywatel Turcji.

Michalska poinformowała, że Straż Graniczna jest w trakcie postępowania i ustalania narodowości tych osób. To prawdopodobnie obywatele Syrii.

Osoby z zatrzymanego mercedesa zostaną przetransportowane do ośrodków dla uchodźców. Rzeczniczka nie poinformowała, do których. Rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, porucznik Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas poinformowała, że grupa znajduje się w placówce Straży Granicznej w Łodzi. 

Straż Graniczna przy bramkach na autostradzie A2 koło StrykowaTVN24

Autor:akw

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości