"Prosimy, zrozumcie nas!". ZNP apeluje do uczniów

[object Object]
ZNP opublikował apel do uczniówtvn24
wideo 2/35

W poniedziałek o 8 rano rozpoczął się strajk nauczycieli organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. ZNP opublikowało plakat, na którym apeluje do uczniów o zrozumienie. "Walczymy o szkołę, w której wszyscy będziemy dobrze się czuli i dzięki której spełnicie Wasze marzenia. Potraktujcie ten czas jako lekcję, jak ubiegać się o prawa swoje i innych" - napisali związkowcy.

W niedzielę szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz oświadczył, że rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum Związków Zawodowych. W związku z tym w poniedziałek 8 kwietnia w szkołach i przedszkolach rozpoczął się strajk. Jest bezterminowy.

NAUCZYCIELE STRAJKUJĄ, SZKOŁA ZAMKNIĘTA? POINFORMUJ NAS O TYM >

CZYTAJ: Strajk nauczycieli. RAPORT TVN24.PL

Związek Nauczycielstwa Polskiego opublikował w poniedziałek dwa strajkowe plakaty. Na jednym z nich prezentuje swoje cele i postulaty, drugi to apel do uczniów.

"Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja"

PLAKAT ZNP O CELACH PROTESTU >

"Przyjdziemy do szkoły, ale nie będziemy prowadzili zajęć lekcyjnych ani opiekuńczych. W strajku wezmą udział nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi" - poinformowało ZNP.

Związkowcy wskazali, że w strajku chodzi o "godność i o lepszą przyszłość polskiej szkoły".

Zwracają się też do rodziców: "mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja".

"Walczymy o wzrost wynagrodzeń, 
ale jednocześnie o większe pieniądze dla oświaty. Chcemy, aby samorządy otrzymywały z budżetu państwa wyższą subwencję na szkoły, przedszkola 
i placówki oświatowe" - czytamy na plakacie.

Apel do uczniów: prosimy, zrozumcie nas!

Drugi z opublikowanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego materiałów to apel do uczniów. "Prosimy, zrozumcie nas!" - czytamy na plakacie.

ZOBACZ APEL ZNP DO UCZNIÓW >

"Drogie Uczennice, drodzy Uczniowie! Macie prawo, by uczył Was dobrze wykształcony nauczyciel, człowiek z pasją, który ma dla Was czas, a nie musi dorabiać po godzinach" - napisali związkowcy.

"Nasz protest może budzić Wasze obawy i spowodować pewne trudności" - przyznali nauczyciele.

"Prosimy Was o zrozumienie,
 bo walczymy o szkołę, w której wszyscy będziemy dobrze się czuli i dzięki której spełnicie Wasze marzenia. Potraktujcie ten czas jako lekcję, jak ubiegać się o prawa swoje i innych" - zwrócili się do uczniów.

Autor: ads//now / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości