Organizatorki apelują przed protestem: maseczki na twarzach, żele antybakteryjne, higiena

Autor:
akr/kg
Źródło:
TVN24
Konferencja Strajku Kobiet: docierają do nas informacje o planowanych prowokacjach i zasadzkach na nasz marsz
Konferencja Strajku Kobiet: docierają do nas informacje o planowanych prowokacjach i zasadzkach na nasz marsz
TVN24
TVN24Konferencja Strajku Kobiet: docierają do nas informacje o planowanych prowokacjach i zasadzkach na nasz marsz

Jak widzimy, obywatelki, obywatele wychodzą na ulice, a warunki są wciąż pandemiczne - mówiła przedstawicielka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Klementyna Suchanow. Zwróciła się do planujących wziąć udział w piątkowej demonstracji w stolicy: - Apelujemy, żeby maseczki były na twarzach i żeby dbać o podstawy higieny. Proszę zabrać ze sobą może żele antybakteryjne czy jakieś środki do dezynfekcji - powiedziała.

Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (OSK) na piątkowej konferencji prasowej przedstawiły plan protestu w stolicy na ten dzień. Demonstracje trwają codziennie od ubiegłego czwartku i związane są z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, kierowanego przez Julię Przyłębską, który uznał, że niezgodne z konstytucją jest prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Piątkowa manifestacja ma być największą z tych, które odbyły się do tej pory.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Protesty w cieniu pandemii
Protesty w cieniu pandemiiTVN24

"Apelujemy, żeby maseczki były na twarzach i żeby dbać o podstawy higieny"

Przedstawicielka OSK Klementyna Suchanow mówiła, że do organizatorek docierają "informacje o planowanych prowokacjach, jakichś zasadzkach na nasz marsz".

Zwróciła się w związku z tym do uczestników "z wielką prośbą". Wezwała "do rozsądku, do solidarności pomiędzy sobą w trakcie marszu, do opiekowania się sobą, do rozglądania się i zwracania uwagi na to, czy komuś nie stanie się tam krzywda". 

ZOBACZ TAKŻE: Co robić w razie zatrzymania przez policję? Uniwersytet przygotował instrukcję dla uczestników protestów

Jak dodała, "rządzący próbowali nas złapać w taką niespodziankę w czasie pandemii". Od czwartku protesty gromadzą dziesiątki tysięcy osób, a zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami zgromadzenia publiczne mają ograniczać się do pięciu osób.

- Niemniej, jak widzimy, obywatelki, obywatele wychodzą na ulice, a warunki są wciąż pandemiczne. W związku z tym - jako osoby rozsądne, ale też z duchem rewolucyjnym - apelujemy, żeby maseczki były na twarzach i żeby dbać o podstawy higieny, czyli proszę zabrać ze sobą może żele antybakteryjne czy jakieś środki do dezynfekcji - mówiła Suchanow.

- Apelujemy do rozsądku jeszcze raz w sprawie niespożywania alkoholu podczas takiego protestu, przede wszystkim dbania o siebie i zapisania sobie numeru telefonów pomocowych, które się będą pojawiały na wydarzeniu (na Facebooku - przyp. red.) - dodała.

CZYTAJ WIĘCEJ: Więcej sędziów dyżurnych, sądy zastępcze na wypadek liczby wniosków o areszt "przekraczającej zwykłe możliwości sądu"

Konferencja Strajku Kobiet: docierają do nas informacje o planowanych prowokacjach i zasadzkach na nasz marsz
Konferencja Strajku Kobiet: docierają do nas informacje o planowanych prowokacjach i zasadzkach na nasz marszTVN24

Autor:akr/kg

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości