Słuchali "często trudnych słów". Sędziowie "Iustitii" na Pol'and'Rock Festival

Polska

"Jestem przekonany że będziemy tutaj w każdym roku"tvn24
wideo 2/14

W Kostrzynie nad Odrą zakończył się Pol'and'Rock Festival. W jego ramach odbywały się spotkania z ludźmi kultury, ale również działaczami społeczeństwa obywatelskiego. Na miejsce przybyli też sędziowie ze stowarzyszenia "Iustitia".

Tematami dyskusji było sądownictwo, konstytucja oraz rola sędziego w polskim prawie.

Sędzia Bartłomiej Przymusiński ze stowarzyszenia "Iustitia" mówił w sobotę, że wizyta na festiwalu Pol'and'Rock "jest niezapomniana". Podobne odczucie towarzyszyło mu, "kiedy ludzie wyszli przed sądy, żeby bronić ich przed wpływem polityków".

- Jestem przekonany że będziemy tutaj w każdym roku, bo te dyskusje powodują, że wiemy więcej. Słyszymy bardzo często trudne słowa i okazuje się że na rożne rzeczy patrzyliśmy inaczej niż patrzą na to inni ludzie, którzy może na co dzień w sądach nie bywają - stwierdził sędzia Przymusiński.

- Widzimy, jak wiele możemy poprawić, ale mam wrażenie, że wszyscy zgadzamy się co do tego, że sądy powinny być wolne od polityki - dodał.

Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival (http://www.tvn24.pl)

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) odbywał się od 2 do 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem. Na czterech scenach prezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Jedną z gwiazd była brytyjska grupa heavymetalowa Judas Priest.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Oprócz koncertów proponuje wiele innych aktywności. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych uczestnicy imprezy spotykają się z przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu. Podczas festiwalu prezentują się także organizacje pożytku publicznego, realizowanych jest wiele programów edukacyjnych i sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowe Finały WOŚP.

Autor: KR/adso / Źródło: tvn24