Polska

Startuje Owsiak TV

Polska

TVN24Rusza telewizja Jurka Owsiaka

Dziś rusza OTV - kanał telewizyjny przygotowany przez Jurka Owsiaka - szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kanał będzie pokazywał głównie koncerty, wywiady z muzykami, relacje z podróży, ale i uczył jak udzielać pierwszej pomocy.

W ofercie OTV znajdzie się 16 premierowych programów w tygodniu oraz ich powtórki. Jak podkreśla Owsiak kanał, który startuje z testową emisją, nastawiony jest głównie na muzykę, jednak będzie też spełniał rolę społeczno-edukacyjną. - Nie interesuje nas polityka - zapewnił. OTV jest związana z Fundacją WOŚP oraz akcjami na rzecz medycyny dziecięcej, programów medycznych, propagowaniem zasad udzielania pierwszej pomocy.

Co w ofercie Wśród programów znajdzie się m.in. "Muza", gdzie prezentowane będą teledyski oraz "Jarocin" prezentujący festiwale w tym mieście. W programie "Wywiad z muzą" obejrzymy rozmowy z artystami przeprowadzone tuż po ich koncertach. "Kim jestem" - to program, w którym przedstawiane będą "sylwetki ludzi, którzy mają coś do powiedzenia", m.in. abpa Józefa Życińskiego, Doroty Masłowskiej, rabina Michaela Schudricha oraz Tomasza Lisa.

Trzy programy: "Sporty ekstremalne", "Survival ratowniczy" oraz "Off-Road" skierowane będą do ludzi aktywnych. Z kolei "Pokojowo na patrolu" oraz "RUR-czyli ratujemy i uczymy ratować", to zaproszenie widzów i nauczycieli do uczestniczenia w kursach pierwszej pomocy.

Maciej Sojka, prezes platformy "n", na której dostępny będzie OTV, wyjaśnił, że kanał startuje z emisją testową, ponieważ nie ma jeszcze podpisu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pod koncesją. Jak poinformował Sojka, z Owsiakiem podpisano wieloletni kontrakt na produkcję kanału. Sojka nie wykluczył, że kanał będzie rozpowszechniany także przez telewizje kablowe.

Jak podkreśla Owsiak, w swojej telewizji będzie mógł pokazać wszystko to, czego nie udało mu się pokazywać podczas 20-minutowego programu emitowanego co dwa tygodnie w TVP. Przypomniał, że z TVP współpracował 15 lat. "Ostatni moment współpracy był dosyć bolesny. Rozstaliśmy się jednak po dżentelmeńsku - ocenił. Dodał, że z telewizją publiczną prowadzi rozmowy, aby finał WOŚP był transmitowany także na jej antenie. W TVP Owsiak prowadził m.in. coroczne finały WOŚP oraz programy "Kręcioła", "Bezpieczne Wakacje" oraz "Róbta co chceta". Owsiak, jak mówił, podczas rozstania z TVP w maju, "starł się" z TVP o czas transmisji finału WOŚP.

Kanał będzie nadawany w godzinach 8 rano - 2 w nocy i jest skierowany głównie do osób w wieku 16-22 lata.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24