Polska

Starcia nikt się nie boi

Polska

Debaty nikt się nie boi
TVN24Debaty nikt się nie boi

- Debata chyba nie jest mocną formą funkcjonowania Bronisława Komorowskiego w polityce - mówi europoseł PiS Zbigniew Ziobro w rozmowie z TVN24. - Marszałek jest otwarty na debatę z Jarosławem Kaczyńskim już przed pierwszą turą wyborów - odpowiada sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna.

- Słyszymy powrót Bronisława Komorowskiego do języka sprzed katastrofy pod Smoleńskiem - jego sztabowcy obawiają się, że debata z Jarosławem Kaczyńskim mogłaby nie być zwycięska dla marszałka Sejmu. Debata chyba nie jest mocną formą funkcjonowania Bronisława Komorowskiego w polityce - powiedział Zbigniew Ziobro w rozmowie z TVN24.

- Kiedy słucham Bronisława Komorowskiego nie słyszę konkretnego programu i jego wizji Polski. Jarosław Kaczyński zaczyna się pokazywać, ale przeżył stratę osoby bliskiej i to naturalne, że nie może udawać, że nic się nie stało. Prezes PiS jest prawdziwy - dodał europoseł PiS.

PO: Czekamy

Sztab Komorowskiego odpowiada, że marszałek jest otwarty na rozmowę z Kaczyńskim. - Jest tylko pytanie, czy jest podobne oczekiwanie ze strony Jarosława Kaczyńskiego? Nie ma takiej odpowiedzi ze strony jego sztabu. To jest kwestia rozmów szefów sztabów i podjęcia decyzji - mówi Grzegorz Schetyna.

Jak ocenił, wszyscy wyborcy chcieliby w kampanii wyborczej usłyszeć od Jarosława Kaczyńskiego, jaki ma program i zadać mu pytania, jak wyobraża sobie współpracę z rządem, co zmieniło się w jego relacjach z nim, i jaka jest ocena funkcjonowania koalicji PO i PSL. - Potrzebne są pytania i potrzebne są odpowiedzi. Na razie są pytania, a nie ma odpowiedzi. Spotykamy się z kandydatem, który jak na razie nie chce powiedzieć o swoim programie, nie chce mieć kontaktu z wyborcami - dodał.

Według Schetyny debaty kandydatów powinny być pokazane we wszystkich mediach, które są nimi zainteresowane, w tym w telewizji publicznej, bo "ludzie mają prawo do informacji i do zobaczenia debaty" - podkreślił.

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości