TVN24 | Polska

Stanisław Żaryn: Przejęto konto doradcy prezydenta, przekazano na nim fałszywe treści. Sprawę badają służby

TVN24 | Polska

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
Żaryn: szef ABW przekazał do MSZ listę 45 osób, pracujących w Polsce prowadzących działalność wywiadowczą
Żaryn: szef ABW przekazał do MSZ listę 45 osób, pracujących w Polsce prowadzących działalność wywiadowcząTVN24
wideo 2/4
TVN24Żaryn: szef ABW przekazał do MSZ listę 45 osób, pracujących w Polsce prowadzących działalność wywiadowczą

Konto w mediach społecznościowych profesora Andrzeja Waśko - doradcy prezydenta - zostało przejęte, sprawę badają państwowe służby - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dezinformacyjne wpisy zamieszczone na przejętym koncie w mediach społecznościowych, to również nieprawdziwe treści z przejętego konta innej osoby - dodał Stanisław Żaryn.

"W działaniach dezinformacyjnych wykorzystujących konto prof. A. Waśko posłużono się również innym kanałem informacyjnym, który służył do krzyżowego uwiarygodniania kłamliwych tez" - napisał Żaryn. "Drugie konto, tym razem na TT, też zostało przejęte. Odpowiednie instytucje zostały powiadomione" - podał.

Wpis na przejętym koncie na Twitterze i podany dalej na koncie doradcy prezydenta, ma rozbudzać wrogość między Polakami a Ukraińcami - napisał Żaryn.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Żaryn: przejęto konto doradcy prezydenta

"Umieszczony wpis zawiera nieprawdziwe informacje, których treść wpisuje się w działania rosyjskie przeciwko Polsce i Ukrainie. Informacje zamieszczone przez atakujących są kłamstwem, które jest obliczone na rozbudzenie wrogości między Polakami i Ukraińcami. Wpis ma pobudzać wątpliwości Ukraińców wobec Polaków" - dodał rzecznik.

Zaznaczył, że umieszczona na przejętym koncie prof. Waśko jest już komentowana przez rosyjskie media prowadzące działalność dezinformacyjną przeciwko Polsce.

Prof. Andrzej Waśko jest etatowym doradcą prezydenta RP Andrzeja Dudy - literaturoznawcą i historykiem kultury, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownikiem naukowym Wydziału Polonistyki UJ. Jest też członkiem Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości