Polska

Rzecznik prezydenta: Andrzej Duda nie weźmie udziału w marszu 11 listopada

Polska

Prezydent nie pojawi się na marszu organizowanym przez narodowców - poinformował jego rzecznik
Prezydent nie pojawi się na marszu organizowanym przez narodowców - poinformował jego rzeczniktvn24
wideo 2/2

Prezydent nie weźmie udziału w marszu z okazji obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanym 11 listopada przez środowiska narodowe, mimo iż wcześniej zapowiadał w nim swój udział. Informację taką potwierdził TVN24 rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Chociaż do udziału w marszu prezydent Andrzej Duda zapraszał w piątek, za pośrednictwem wywiadu w telewizji państwowej, przedstawicieli wszystkich środowisk politycznych oraz byłych prezydentów, teraz okazuje się, że on sam nie weźmie w nim udziału.

Informację tę potwierdził TVN24 rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski.

Jeszcze w poniedziałek rano rzecznik prezydenta mówił w rozmowie z TVN24 o tym, że są prowadzone rozmowy ze stowarzyszeniem, które marsz organizuje, jak taki udział prezydenta Andrzeja Dudy w marszu miałby wyglądać.

- Rozmowy trwają, jest zespół, który rozmawia ze stowarzyszeniem - oświadczył wówczas Spychalski.

Apel prezydenta

Prezydent Andrzej Duda zaapelował wcześniej - między innymi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" opublikowanym w piątek 26 października - o wspólne obchody święta.

"Chciałbym, żebyśmy razem poszli w Marszu Niepodległości, i jest to kwestia odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Stańmy obok siebie i pokażmy ludziom, że można być razem. Można się nie gryźć. Tak jak usiadłem z [szefem Rady Europejskiej - przyp. red.] Donaldem Tuskiem i nie rozmawiałem z nim o moim stosunku do decyzji, które są podejmowane w Radzie Europejskiej" - podkreślił prezydent w rozmowie z dziennikiem.

Autor: akr/adso / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości