Sprawa seksafery znów na wokandzie

Jacek P. oskarżony jest m.in. o podawanie Anecie Krawczyk przeznaczonej dla zwierząt oksytocyny
TVN24Jacek P. oskarżony jest m.in. o podawanie Anecie Krawczyk przeznaczonej dla zwierząt oksytocyny

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim po raz drugi spróbuje rozpocząć proces byłego asystenta posła Stanisława Łyżwińskiego, jednocześnie radnego Samoobrony Jacka P. Mężczyzna jest oskarżony jest o nakłanianie Anety Krawczyk do przerwania ciąży oraz o narażenie życia kobiety.

Pierwsza sprawa karna w tak zwanej seksaferze w Samoobronie miała się rozpocząć juz tydzień temu. Sąd rozprawę musiał jednak odroczyć, bo obrońca Jacka P. nie zdążył zapoznać się z materiałami sprawy.

Jacek P., asystent posła Stanisława Łyżwińskiego i jednocześnie wojewódzki radny Samoobrony, jest oskarżony jest między innymi o podawanie Krawczyk przeznaczonego dla zwierząt leku w celu wywołania skurczów porodowych. Ponadto Jacek P. oskarżony jest o utrudnianie śledztwa i nakłanianie świadków do korzystnych dla Łyżwińskiego zeznań.

Śledztwo w sprawie seksafery zostało wszczęte w ubiegłym roku, po tym jak Aneta Krawczyk w "Gazecie Wyborczej" i TVN przyznała, że pracę w Samoobronie dostała za usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu i Lepperowi.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości