Spotkanie prezydenckich par w Belwederze

17.06.2015 | Wyjątkowe spotkanie w Belwederze: Komorowscy zapraszają Dudów
17.06.2015 | Wyjątkowe spotkanie w Belwederze: Komorowscy zapraszają Dudów
Fakty TVN
Fakty TVNDo spotkania dojdzie na zaproszenie Anny i Bronisława Komorowskich

Dziś o godz. 16 w Belwederze odbędzie się spotkanie pary prezydenckiej, Bronisława i Anny Komorowskich, z Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą. Będzie to pierwsze po wyborach spotkanie ustępującego prezydenta z jego następcą.

Do spotkania dojdzie na zaproszenie Anny i Bronisława Komorowskich. Będzie to pierwsze spotkanie pary prezydenckiej z prezydentem elektem i jego żoną od momentu majowych wyborów prezydenckich.

Jakie tematy?

- Nie przesądzamy dzisiaj, o czym para prezydencka i prezydent elekt wraz z małżonką będą rozmawiać. Na takie dywagacje trochę za wcześnie, ale trudno abstrahować od tej polityki bieżącej - mówiła TVN24 kilka dni temu rzeczniczka Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. Nie wiadomo, czy w spotkaniu będzie uczestniczyła córka przyszłej pary prezydenckiej, Kinga.

Zaprzysiężenie w sierpniu

Andrzej Duda, zdobywając 24 maja w II turze wyborów 51,55 proc. głosów, został wybrany na prezydenta RP. Konkurenta Dudy, urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego poparło 48,45 proc. wyborców. Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym odbędzie się 6 sierpnia.

17.06.2015 | Wyjątkowe spotkanie w Belwederze: Komorowscy zapraszają Dudów
17.06.2015 | Wyjątkowe spotkanie w Belwederze: Komorowscy zapraszają DudówFakty TVN

Autor: msz/ja / Źródło: TVN24,

Pozostałe wiadomości