Polska

Spotkanie na Nowogrodzkiej zakończone. Ustalono "strukturę przyszłego rządu"

Polska

Aktualizacja:
[object Object]
Spotkanie na Nowogrodzkiej zakończonetvn24
wideo 2/23

Kierownictwo Zjednoczonej Prawicy ustaliło strukturę przyszłego rządu, potwierdzono też rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera - powiedział zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel po środowym spotkaniu władz Zjednoczonej Prawicy. Pytany, kiedy znane będą personalia odparł, że "w przeciągu najbliższych dni".

W środę wieczorem, po około czterech godzinach, zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym udział wzięli liderzy koalicyjnych ugrupowań - Solidarnej Polski oraz Porozumienia.

- Zakończyło się spotkanie Rady Koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy, czyli prezydium Komitetu Politycznego PiS poszerzonego o kierownictwa partii koalicyjnych. Rada potwierdziła swoją wolę i gotowość do kontynuacji wspólnej pracy w oparciu o założenia programowe Zjednoczonej Prawicy - oświadczył zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel po zakończeniu spotkania.

Dodał, że Rada potwierdziła rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera w nadchodzącej kadencji parlamentu, a także "ustaliła strukturę przyszłego rządu". - Inne komunikaty będzie przekazywał już pan premier Morawiecki w ramach tworzenia rządu - zapowiedział Fogiel.

Pytany, kiedy znane będą personalia ministrów odparł, że "w przeciągu najbliższych dni". - Są duże szanse, że w przyszłym tygodniu - przyznał.

Ziobro o objęciu teki wicepremiera: temat wymyślony przez media

Jeszcze przed spotkaniem prezes Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin mówił, że "najważniejsze jest wypracowanie programu na kolejne cztery lata".

Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, zapytany, czy w nowym rządzie obejmie funkcję wicepremiera, odpowiedział, że to jest "temat wymyślony przez media".

Zebranie komitetu wykonawczego PiS w sprawie nowego rządu. Gowin: najważniejsze jest wypracowanie programu
Zebranie komitetu wykonawczego PiS w sprawie nowego rządu. Gowin: najważniejsze jest wypracowanie programutvn24

- Nigdy takiego rozwiązania nie proponowałem, nie chciałem, nie interesuje mnie - przekonywał.

Zapytany, czy w nowym rządzie będą duże zmiany, Stanisław Karczewski odparł: - Myślę, że nie. Dopytywany, czy pozostanie na stanowisku marszałka Senatu, mówił, że "wszytko na to wskazuje".

Karczewski pozostanie marszałkiem Senatu? "Wszytko na to wskazuje"
Karczewski pozostanie marszałkiem Senatu? "Wszytko na to wskazuje"tvn24

Autor: mjz//now / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości