Duda z Pence'em, Morawiecki z Merkel. Spotkania dwustronne

Polska

W obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej weźmie udział m.in. wiceprezydent USA Mike Pencetvn24
wideo 2/35

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a w poniedziałek Andrzej Duda przyjmie w Pałacu Prezydenckim wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a. Zagraniczne delegacje przybywają do Polski w związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej do Warszawy przyjedzie wiele zagranicznych delegacji.

KTO PRZYJEDZIE DO WARSZAWY. CZYTAJ WIĘCEJ >

Spotkanie Morawiecki-Merkel

W niedzielę, podczas pobytu w Warszawie, kanclerz Angela Merkel spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jak przekazał rzecznik rządu Piotr Mueller, "tematami spotkania mają być między innymi kwestie wieloletnich ram finansowych UE, kwestia domknięcia procesu obsadzania stanowisk w nowej Komisji Europejskiej, a także tematy związane z transformacją energetyczną".

Spotkanie Duda-Pence

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda spotka się z wiceprezydentem USA Mikiem Pence'em. Jak poinformowała kancelaria prezydenta, w poniedziałek o godzinie 10.15 prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda powitają wiceprezydenta USA i jego małżonkę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Później odbędzie się spotkanie par prezydenckich, a następnie - rozmowa "w cztery oczy" prezydenta Polski i wiceprezydenta USA. Zaplanowano też rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Dudy i Pence'a. Spotkanie z przedstawicielami mediów odbędzie się o godz. 11.40.

Autor: ads/tr / Źródło: PAP

Raporty: