Polska

Spełniła marzenie. Zaśpiewała z Dodą

Polska

6-latka spełniła marzenie i wystąpiła z Dodą
TVN246-latka spełniła marzenie i wystąpiła z Dodą

Już nie kaszleć i zaśpiewać z Dodą – to dwa życzenia 6-letniej Natalii z Piekar Śląskich chorej na mukowiscydozę. Dziewczynka musi poddawać się półgodzinnym inhalacjom i to kilka razy dziennie. Mówi, że pomaga jej w tym muzyka piosenkarki. Reporter "Prosto z Polski" postanowił więc doprowadzić do spotkania Natalii z idolką.

Natalia od urodzenia miała problemy z płucami i kaszlem ale, że choruje na mukowiscydozę jej rodzice dowiedzieli się dopiero w tym roku. Rozpoznanie choroby pociągnęło, za sobą konieczność rehabilitacji, m.in. za pomocą półgodzinnych inhalacji, które dziewczynka musi powtarzać 4-5 razy dziennie.

Natalia puszcza sobie na komputerze, albo na telewizorze koncert Dody. Ubiera się na różowo, zakłada okulary, skacze na trampolinie i śpiewa na cały głos, tak samo jak Doda. To takie dwa w jednym. Rehabilitacja plus zabawa. mama Natalii

"Rehabilitacja plus zabawa"

- Natalia puszcza sobie na komputerze, albo na telewizorze koncert Dody. Ubiera się na różowo, zakłada okulary, skacze na trampolinie i śpiewa na cały głos, tak samo jak Doda. To takie dwa w jednym. Rehabilitacja plus zabawa – mówi Katarzyna Ornowska, mama Natalii.

Jak dodaje, dziewczynka do tego stopnia lubi muzykę Doroty Rabczewskiej, że zapytała kiedyś, czy będzie mogła mieć tatuaż, bo przecież piosenkarka ma.

Tylko trzy godziny

Natalia chodzi do przedszkola. Jej opiekunka Justyna Błaszczak mówi, że dziewczynka jest bardzo otwarta w stosunku do dzieci i nauczycieli. Niestety z rówieśnikami może spędzić tylko trzy godziny, bo po powrocie do domu czekają na nią leki i kolejne inhalacje.

Dlatego, gdy reporter zapytał Natalię, czego by sobie zażyczyła, gdyby złapała złotą rybkę, powiedziała, że chciałaby przestać kaszleć, dostać autograf od Dody i zaśpiewać wspólnie ze swoją idolką. - Tłumaczyliśmy jej, że Doda nie jest zwykłą osobą do której można sobie tak po prostu zadzwonić – mówi mama Natalii.

Spełnienie marzeń

Faktycznie, skontaktować się z Dorotą Rabczewską można przez jej managera. Gdy ten usłyszał, że muzyka piosenkarki pomaga 6-letniej dziewczynce w rehabilitacji, zaprosił młodą fankę na koncert Dody w Opolu.

W ten sposób Natalia spełniła część swoich życzeń, których zwieńczeniem był wspólny występ na scenie przed tłumami fanów piosenkarki.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości