Speckomisja zajmie się wnioskiem o odwołanie wiceszefa CBA

Polska

Niedawno z funkcją szefa CBA pożegnał się Paweł Wojtunik

Wniosek o odwołanie wiceszefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Janusza Czerwińskiego i powołanie dwóch nowych wiceszefów CBA zaopiniuje w środę sejmowa komisja ds. służb specjalnych – poinformował w jej przewodniczący Marek Opioła (PiS).

Rozszerzymy porządek obrad o opinie personalne. Komisja zapozna się też z informacją o stanie zagrożenia terrorystycznego w Polsce po zamachach w Paryżu - poinformował Opioła przed rozpoczęciem obrad. Informację mają przedstawić p.o. szefowie AW i ABW.

Jednym z wiceszefów CBA ma być płk Grzegorz Ocieczek, były wiceszef ABW za poprzednich rządów PiS – pisaliśmy o tym dzień temu na portalu tvn24.pl.

Wszystko w rękach premier

Wiceszefów CBA i AW powołuje i odwołuje premier po zaopiniowaniu przez speckomisję. Treść tej opinii nie jest dla szefowej rządu wiążąca.

Podczas poprzednich posiedzeń komisja zaopiniowała pozytywnie wniosek o odwołanie szefa CBA Pawła Wojtunika, który podał się do dymisji, i drugiego wiceszefa Biura Macieja Klepacza. Wojtunik został już odwołany, obowiązki szefa CBA pełni Ernest Bejda

Autor: ts/ja / Źródło: PAP