Polska

Poparcie dla Kukiza ostro spada. "Walczę o ideę, a nie o władzę"

Polska

[object Object]
Poparcie dla Pawła Kukiza maleje tvn24
wideo 2/21

Według najnowszych badań Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24, Kukiz może liczyć na tylko 6-procentowe poparcie. Jego formacja systematycznie traci od wyborów prezydenckich, w których zdobył trzeci wynik. - Walczę o ideę, a nie o władzę - deklaruje Paweł Kukiz. Materiał magazynu "Polska i świat".

Według najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN 24, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, formacja Pawła Kukiza zdobyłaby 6 proc. głosów. Jeszcze w połowie czerwca, czyli 2 miesiące temu, jego formacja mogła liczyć na aż 24-procentowe poparcie.

Pytany o swoją opinię na temat ostatnich, mało przychylnych sondaży, odpowiada: - No pewnie, że mnie nie radują, ale ja walczę o ideę, a nie o władzę.

Gdzie jest Kukiz?

Drugi problem Kukiza to zbliżające się referendum, w trakcie którego padnie pytanie o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, a które to referendum może odnotować bardzo niską frekwencję. Według sondażu, tylko 33 proc. pytanych uprawnionych deklaruje, że pójdzie na głosowanie.

- Jeżeli frekwencja będzie niska, to wówczas władza, którakolwiek z opcji politycznych, będzie miała pretekst, by mówić, że jest tak dobrze, że obywatele nie chcą brać udziału w życiu państwa - powiedział Kukiz.

Kukiza próżno szukać w mediach, wycofał się. - Nie ma Kukiza, bo Kukiz cały czas jeździ i promuje referendum - odpiera zarzuty.

Życzą porażki

Przed Kukizem teraz 2 tygodnie walki o frekwencję w referendum, a potem walka o głosy w wyborach parlamentarnych. Porażki Kukiza życzyliby sobie przedstawiciele chyba wszystkich partii politycznych, bo do przejęcia jest prawie 3 miliony głosów. Tylu Polaków głosowało na muzyka w wyborach prezydenckich.

- Jest tak, jak jest. Roztrwonił ten majątek i już nic z tego nie będzie - ocenił Janusz Palikot. - Stracił wiarygodność - uważa z kolei poseł PO Jakub Rutnicki. Mariusz Błaszczak z PiS dodaje: - Paweł Kukiz nie ma nic konkretnego do zaproponowania.

[object Object]
"Dostaliśmy po głowie i mamy nauczkę"tvn24
wideo 2/20

Autor: pk/ja / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości