Polska

Sondaż: Rząd PO-PSL przetrwa całą kadencję

Polska

PAPWedług sondażu rząd Tuska dotrwa do końca kodencji

Ponad 60 procent Polaków uważa, że rząd z Donaldem Tuskiem jako premierem dotrwa do następnych wyborów. 24 procent jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu PBS DGA dla Polskiego Radia. Z gabinetem Tuska nie wiążemy jednak większych nadziei na poważne zmiany.

Blisko 15 procent ankietowanych nie wie bądź jest niezdecydowana co do losów nowego rządu.

W zwykłym życiu nic się nie zmieni? Ankietowani nie wierzą, że nowy rząd zmieni specjalnie sytuację w naszym kraju. Blisko 44 procent pytanych jest przekonanych, że za rządów koalicji PO-PSL poziom bezrobocia w kraju się nie zmieni. Co trzeci ankietowany uważa, że bezrobocie spadnie lub raczej spadnie, a prawie 13 procent myśli, że wzrośnie.

W sprawie poprawy warunków życia przeciętnego Polaka zdania są podzielone. Ponad 37 procent respondentów twierdzi, że stopa życiowa pozostanie bez zmian. W to, że warunki się poprawią wierzy ponad 38 procent badanych. Jednakże blisko 20 procent badanych wyraziło przekonanie, że za rządów Donalda Tuska przeciętnemu Polakowi będzie się żyło gorzej.

PBS DGA zapytało także o poziom korupcji w Polsce pod rządami koalicji PO-PSL. 42 procent badanych uważa, że jej poziom się nie zmieni. Ponad 18 procent Polaków twierdzi, że za rządów Donalda Tuska korupcja wzrośnie. Przeciwnego zdania jest blisko 32 procent respondentów.

Polacy są też podzieleni w kwestii dostępu pacjentów do lekarzy w okresie rządów Tuska. O ile ponad 31 procent uważa, że łatwiej będzie się dostać do lekarza, to ponad 22 procent obawia się, iż dostępność ta się pogorszy. Blisko 40 procent respondentów sądzi, że pod rządami koalicji PO-PSL w tej sprawie nic się nie zmieni.

Badanie zostało przeprowadzone przez PBS DGA na 1000-osobowej, reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości