Polska

Sondaż: Rząd nie wywiązuje się z obietnic

Polska

tvnCzy rząd wywiązuje się z przedwyborczych obietnic?

Na specjalnej konferencji Donald Tusk dziękował opozycji za krytykę i obywatelom za rosnące zaufanie. Jednak Polacy, mimo wysokiego poparcia dla dla rządu, nie zapomnieli o przedwyborczych obietnicach. I, według sondażu "Faktów", są zawiedzeni.

"Fakty" zadały Polakom pytanie, czy rząd wywiązuje się z wyborczych obietnic. Z wyników sondażu przeprowadzonego dla TVN przez SMG/KRC Donald Tusk nie będzie już tak zadowolony, jak z wyników poparcia wyborców.

Aż 59 proc. ankietowanych uważa, że rząd nie wywiązuje się z przedwyborczych obietnic. Przeciwnego zdania jest 31 proc. pytanych. Zdania na ten temat nie miał co dziesiąty ankietowany.

Donald Tusk zdaje sobie sprawę, że mówiąc wielokrotnie o cudzie na miarę Irlandii, który czeka nasz kraj pod jego przywództwem, wzbudził wielkie oczekiwania. W niedzielę, kiedy po stu dniach rządów, Tusk przekonywał, że sto dni na cud to za mało. - Jestem gotów przeprosić wszystkich tych, którzy sądzili, że w ciągu tych stu dni wszystkie ich marzenia będą zrealizowane - mówił do wyborców.

Polacy wciąż jeszcze szefowi Platformy ufają. A nawet po studni dniach na stanowisku premiera widzą go w roli prezydenta. Ale nie zmniejsza to ich oczekiwań.

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn

Pozostałe wiadomości