Polska

Sondaż: Rosja nam zagraża

Polska

TVN 24Większość Polaków uważa, że polityka zagraniczna Rosji zagraża Polsce

Ponad połowa ankietowanych uważa, że polityka zagraniczna Rosji zagraża Polsce - wynika z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown SA dla TVN 24. Choć większość dobrze ocenia działania polskiego rządu ws. Ukrainy, to 65 proc. uważa, że polska armia nie jest przygotowana na ewentualny konflikt zbrojny w naszej części Europy.

Uwaga: poszczególne wyniki zostały zaokrąglone do najbliższej pełnej liczby, stąd zbiorczy wynik może dawać 101 proc.

59 proc. ankietowanych stwierdziło, że polityka zagraniczna Rosji zagraża bezpieczeństwu Polski. Z kolei 36 proc. jest przeciwnego zdania. Jedynie 6 proc. na pytanie o zagrożenie ze strony rosyjskiej odpowiedziało - nie wiem.

Działania rządu ws. Ukrainy

Z sondażu wynika także, że 35 proc. ankietowanych źle ocenia dotychczasowe działania polskiego rządu w sprawie Ukrainy. Przeciwnego zdania jest 54 proc. 11 proc. stwierdziło - nie wiem.

Działania rządu ws. UkrainyTVN 24

Przygotowanie polskiej armii

Większość Polaków - 65 proc. - ocenia, że polska armia nie jest przygotowana na ewentualny konflikt zbrojny. 25 proc. twierdzi, że jesteśmy na to przygotowani, a 10 proc. trudno było to ocenić.

Przygotowanie polskiej armiiTVN 24

Sondaż został zrealizowany 6 marca przez MillwardBrown SA na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród 1004 dorosłych respondentów.

Autor: db/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości