TVN24 | Polska

Sześć punktów procentowych różnicy między PiS a KO, pięć partii w Sejmie. Najnowszy sondaż partyjny

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
"Gazeta Wyborcza"
Kosiniak-Kamysz: złożymy wniosek o skrócenie kadencji Sejmu
TVN24Kosiniak-Kamysz: złożymy wniosek o skrócenie kadencji Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć w wyborach na 30 procent głosów, a Koalicja Obywatelska na 24 procent - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Gazety Wyborczej". Na podium znalazłaby się też Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce zagłosować 14 procent respondentów.

Sondaż Kantara dla "Wyborczej" został przeprowadzony w dniach 16-18 listopada tego roku na reprezentatywnej ogólnopolskiej grupie 1002 dorosłych Polaków metodą CATI.

Najwięcej ankietowanych wskazało na Prawo i Sprawiedliwość. Na tę partię zagłosowałoby 30 procent pytanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 24 procent, na trzecim Polska 2050 Szymona Hołowni - 14 procent.

9 procent respondentów wskazało na Konfederację, 8 procent na Lewicę, a 4 procent na Koalicję Polska - PSL. Kukiz'15 poparło 2 procent pytanych w sondażu. 0 procent wybrało Porozumienie Jarosława Gowina.

Jak wynika z sondażu dla "Wyborczej" 2 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi: "któraś z partii opozycyjnych, jeszcze nie wiem która". Tyle samo osób zadeklarowało swoje poparcie dla "innych" ugrupowań.

6 procent respondentów nie wie, na kogo zagłosowałoby w wyborach.

Wyniki sondażuTVN24

Koalicja Obywatelska razem z Polską 2050?

Kantar zapytał też ankietowanych, na kogo głosowaliby, gdyby na listach wyborczych były zawiązane koalicje KO i Polski 2050 oraz PSL i Porozumienia.

W takim układzie na listę Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 oddałoby głos 39 procent ankietowanych. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 28 procent głosów. Konfederację wskazało 11 procent pytanych, Lewicę - 7 procent, PSL i Porozumienie - 4 procent.

Odpowiedź "Nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 8 procent respondentów. 2 procent odmówiło odpowiedzi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:ads/kab

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Źródło zdjęcia głównego: Verconer / Shutterstock

Pozostałe wiadomości