Polska

Rośnie poparcie dla PiS, spadek PO. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Polska

Sondaż poparcia politycznego dla "Faktów" TVN i TVN24
Sondaż poparcia politycznego dla "Faktów" TVN i TVN24KANTAR Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24
wideo 2/4

Gdyby wybory odbywały się w najbliższych dniach, 38 procent poparcia zdobyłaby koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska z 21-procentowym poparciem. Na trzecim miejscu w porównaniu do poprzedniego sondażu nastąpiła zmiana - uplasowała się na nim Nowoczesna. Na to ugrupowanie zagłosowałoby 7 procent ankietowanych.

Oddanie głosu na listę Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia zadeklarowało 38 procent ankietowanych w badaniu Kantar Millward Brown. To wzrost o 2 punkty procentowe wobec sondażu poparcia politycznego z 30 maja.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 21 procent (spadek o 7 punktów procentowych).

Do Sejmu według badania poparcia politycznego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 weszłyby jeszcze: Nowoczesna z wynikiem 7 procent (wzrost o 2 punkty procentowe wobec ostatniego sondażu), SLD - 5 procent, a także Partia Wolność - 5 procent (1 punkt procentowy wzrostu).

Sondaż parlamentarny dla "Faktów" TVN i TVN24KANTAR Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego dla partii politycznych wyznaczonego ordynacją.

Na Razem, Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 chce zagłosować po 4 procent badanych, a na Ruch Narodowy - 1 procent.

W stosunku do sondażu z maja Kukiz'15 traci 4 punkty procentowe, Razem zyskuje 2 punkty procentowe, poparcie dla PSL i Ruchu Narodowego pozostaje bez zmian.

ZOBACZ WYNIKI POPRZEDNIEGO SONDAŻU >

PEŁNE WYNIKI BADANIA ZREALIZOWANEGO NA ZLECENIE "FAKTÓW" TVN I TVN24:

Prawo i Sprawiedliwość / Solidarna Polska / Porozumienie: 38 procent Platforma Obywatelska: 21 procent Nowoczesna: 7 procent Sojusz Lewicy Demokratycznej: 5 procent Partia Wolność (wcześniej Korwin): 5 procent Razem: 4 procent Polskie Stronnictwo Ludowe: 4 procent Kukiz'15: 4 procent Ruch Narodowy: 1 procent nie wiem / trudno powiedzieć / jeszcze bez decyzji: 9 procent odmowa odpowiedzi: 2 procent

Sondaż zrealizowano w dniach 14-17 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat.

Autor: js,akw/now/kwoj / Źródło: KANTAR Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24

Pozostałe wiadomości