Polska

Sondaż: kto jest lepszym premierem?

Polska

Kto jest lepszym premierem?
Kto jest lepszym premierem?tvn24
wideo 2/2

Prawie co trzeci Polak uważa, że Mateusz Morawiecki jest lepszym premierem niż Beata Szydło - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Ponad 40 procent badanych ocenia ich tak samo.

Respondentom zadano pytanie: "Proszę porównać kierowanie pracami rządu przez Beatę Szydło i Mateusza Morawieckiego. Kto Pana(i) zdaniem jest lepszym premierem?".

Na Beatę Szydło wskazało 12 procent pytanych. Z kolei zdaniem 29 procent ankietowanych to Mateusz Morawiecki jest lepszym szefem rządu.

41 procent pytanych Polaków oceniło ich tak samo, a 18 procent - nie miało zdania w tej sprawie.

Kto jest lepszym premierem?tvn24.pl

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 26-27 marca 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1001 osób.

Zmiana premiera

Premier Beata Szydło kierowała pracami rządu od wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Ze stanowiskiem pożegnała się w grudniu 2017.

Nowym premierem został dotychczasowy wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Urząd sprawuje od 11 grudnia 2017 roku.

Autor: pk/AG / Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości