Polska

Sondaż: Koalicja, czyli wstyd, złość i nuda

Polska

Aktualizacja:
TVN24.plPolacy są zmęczeni sporami politycznymi

"Co czujesz, obserwując spory w koalicji PiS, LPR i Samoobrony?" Wstyd, znudzenie, złość i śmieszność - odpowiada ogromna większość respondentów sondażu "Gazety Wyborczej".

Rozkład odpowiedzi jest następujący: wstyd - 81 proc., znudzenie - 80 proc., złość - 71 proc., śmieszność 69 proc. Wśród innych uczuć respondenci wymieniają zainteresowanie - 25 proc., podziw - 18 proc., dumę - 8 proc.

Według "GW", wyniki sondażu wskazują, że Polacy marzą o radykalnej zmianie stylu polityki. Przepychanki wewnątrz koalicji trwają już drugi miesiąc. Tracą na tym wszyscy zaangażowani: Jarosław Kaczyński, Andrzej Lepper i Roman Giertych. Ale w oczach wyborców swoich macierzystych partii wygląda to inaczej: zdaniem elektoratu PiS na sporach w koalicji zyskuje Kaczyński, a zdaniem elektoratu LiS zyskuje na nich Lepper.

W związku ze złożona przez LPR i Samoobronę propozycją zmiany premiera "GW" spytała także respondentów, którego z polityków PiS widzieliby na tym stanowisku.

Sondaż TVN24.pl

Zdecydowanie wygrał Kazimierz Marcinkiewicz, który został uznany za najlepszego premiera po 1989 r. Dużo dalej jest wciąż występujący w telewizji Zbigniew Ziobro, a dopiero za nim Jarosław Kaczyński. Wierni szefowi PiS są tylko wyborcy jego własnej partii - pisze "GW".

Sondaż dla "Gazety Wyborczej" przygotowała i przeprowadziła pracownia PBS DGA. W badaniu telefonicznym przeprowadzonym 19 lipca 2007 roku wzięło udział 500 osób.

Źródło: PAP, Gazeta Wyborcza, Polska

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości