Polska

Niewielka przewaga PiS. Najnowszy sondaż

Polska

tvn24Sondaż Ipsos dla OKO.press przeprowadzono w dniach 17-19 marca

Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 32 procent ankietowanych, Platforma Obywatelska 28 procent - wynika z sondażu Ipsos, którego wyniki opublikowano w czwartek.

Telefoniczny sondaż Ipsos przeprowadzony został w dniach 17-19 marca dla serwisu OKO.press. 32 procent pytanych zadeklarowało w nim swoje poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Na tylko cztery punkty procentowe mniej może natomiast liczyć ugrupowanie Grzegorza Schetyny z poparciem 28 procent badanych.

Trzecie miejsce w sondażu zajęło ugrupowanie Kukiz'15 z 10-procentowym poparciem, a czwarte Nowoczesna- 8 procent. Do Sejmu weszłyby również PSL i SLD, na które swój głos oddałoby odpowiednio 6 i 5 procent pytanych. Poniżej 5-procentowego progu wyborczego znalazłyby się partie Razem (4 proc.) i Wolność Janusza Korwin-Mikkego (3 proc.).

Sondaż Ipsos dla OKO.press przeprowadzony został na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie 1001 osób.

Sondaż Ipsos dla OKO.press przeprowadzono w dniach 17-19 marca | tvn24

Sondaż dla "Faktów' TVN i TVN24

Nieco ponad tydzień wcześniej, w dniach 7-8 marca, przeprowadzono sondaż Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Wówczas oddanie głosu na PiS zadeklarowało 34 procent ankietowanych, zaś na PO 24 procent - obie partie dzieliło więc 10 punktów procentowych.

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadzony w dniach 7-8 marcaTVN 24

Autor: mm/ja / Źródło: OKO.press, TVN24

Pozostałe wiadomości