Polska

Sondaż "Faktów" TVN i TVN24: tylko trzy partie w Sejmie

Polska

Sondaż "Faktów" TVN i TVN24: tylko trzy partie w Sejmie
tvn24Poparcie dla partii politycznych

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Platforma Obywatelska, otrzymując 34 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie: PiS i SLD.

Platforma, która teraz mogłaby liczyć na 34 proc. głosów, zanotowała spadek poparcia. W poprzednim sondażu Millward Brown z końca kwietnia miała 35 proc. głosów.

Wzrost poparcia odnotowała z kolei, plasująca się na drugim miejscu, Zjednoczona Prawica, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Solidarna Polska. Chce na nią głosować 33 proc. badanych (w poprzednim sondażu 31 proc.).

Do Sejmu wszedłby także, balansujący na poziomie progu wyborczego, Sojusz Lewicy Demokratyczniej. Uzyskałby poparcie 5 proc. wyborców. Oznacza to spadek o 1 punkt proc.

Twój Ruch w dół

Poza Sejmem znalazłaby się partia KORWiN, która jeszcze w badaniu z 30 kwietnia była trzecią siłą w parlamencie. Na ugrupowanie to chce głosować 4 proc. wyborców (spadek o 3 punkty proc.).

Progu wyborczego nie przekroczyłoby także Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 3 proc. (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem).

Po 1 proc. poparcia otrzymaliby: Ruch Narodowy i Nowa Prawica.

Spadek do 0 proc. poparcia odnotował Twój Ruch - w poprzednim badaniu 2 proc. głosów.

14 proc. badanych stwierdziło, że nie wie, na jaką partię oddałoby swój głos. 5 proc. odmówiło odpowiedzi.

Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadzono 14 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 Polaków.

Autor: MAC/ja / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości