Sondaż dla TVN24: większość badanych mówi "nie" powtórce wyborów

TVN24

tvn24Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Millward Brown 25 listopada

Ponad połowa badanych nie chce powtórzenia wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada - wynika z najnowszego sondażu przygotowanego przez Millward Brown dla TVN24. Za ponownymi wyborami opowiada się 35 proc. ankietowanych.

Powtórki wyborów nie chce 54 proc. badanych, 35 proc. uważa, że powinny się one odbyć jeszcze raz. 11 proc. nie ma zdania. Większość badanych - 62 proc. twierdzi, że wybory nie zostały sfałszowane. Przeciwnego zdania jest 25 proc, a 13 proc. nie ma zdania.

Na pytanie, czy mimo nieprawidłowości w pierwszej turze głosownia wyborcy powinni uczestniczyć w drugiej turze, która odbędzie się 30 listopada, zdecydowana większość badanych - 81 proc. odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania jest 16 proc. 4 proc. odpowiedziało "nie wiem".

47 proc. badanych deklaruje, że wzięło udział w głosowaniu, z kolei 53 proc. twierdzi, że nie poszło na wybory. Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Millward Brown 25 listopada na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1004 dorosłych osób.

Wybory do powtórki?

Podczas wyborów samorządowych 16 listopada system informatyczny nie zadziałał prawidłowo. Awaria spowodowała, że wyniki zostały ogłoszone tydzień po wyborach. Na skutek problemów z liczeniem głosów do dymisji podało się ośmiu z dziewięciu sędziów PKW (z funkcji odejdą po drugiej turze wyborów). Opozycja domaga się powtórki wyborów.

Autor: db/kka / Źródło: tvn24

Raporty:
0