Polska

Sondaż dla "Faktów" TVN: PO na prowadzeniu, PiS w dół

Polska

09.04.2014 | Sondaż polityczny dla „Faktów” TVN: PO prowadzi, spadek PiS, Nowa Prawica w Sejmie
Fakty TVNSondaż zrealizowany został przez Millward Brown na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 dorosłych Polaków

Rośnie poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to partia Donalda Tuska otrzymałaby 31 proc. głosów. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 29-procentowe poparcie - wynika z najnowszego sondażu dla "Faktów" TVN. W Sejmie znalazłoby się także SLD, TR, PSL i Nowa Prawica.

W porównaniu z sondażem przeprowadzonym w połowie marca, PO odnotowała wzrost poparcia o 4 pkt. proc. W kwietniu traci Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 29 proc. ankietowanych. W porównaniu z marcem poparcie dla PiS spadło o 2 pkt. proc.

O 1 pkt. proc. spadło także poparcie dla SLD. Na Sojusz zagłosowałoby 8 proc. badanych. W Sejmie znalazłby się także Twój Ruch oraz PSL - obie partie z 7-procentowym poparciem (TR wzrost o 2, a PSL wzrost o 1 pkt. procentowy).

Do góry pnie się także Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke. Partia ta mogłaby liczyć na 6 proc. głosów (wzrost o 1 pkt. procentowy w porównaniu z poprzednim badaniem).

Poza Sejmem

W Sejmie zabrakłoby Solidarnej Polski. Partia Zbigniewa Ziobro uzyskała 2 proc. poparcia wśród ankietowanych. 1 procent głosów otrzymała Polska Razem Jarosława Gowina, która także nie trafiłaby do Sejmu.

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown SA 8 kwietnia 2014 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 dorosłych Polaków.

Autor: db/tr / Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości