Polska

Sondaż dla "Faktów" TVN. Najwięcej tracą Komorowski i Duda

Polska

Fakty TVNNajnowszy sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę Bronisław Komorowski zdobyłby 42 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN. To spadek o 4 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Poparcie dla jego głównego rywala Andrzeja Dudy także spada. Kandydat PiS może liczyć na 26 proc. głosów. Natomiast najwięcej zyskuje Magdalena Ogórek.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się 5 kwietnia, na obecnego prezydenta swój głos oddałoby 42 proc. badanych. To spadek o 4 punkty procentowe w porównaniu z sondażem z 16 marca.

Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Duda, który może liczyć na 26 proc. głosów. Poparcie dla kandydata PiS również spadło. W poprzednim badaniu uzyskał o 5 punktów proc. więcej.

Ogórek, Korwin, Jarubas w górę

Ze swojego wyniku może być natomiast zadowolona kandydatka SLD na prezydenta. Na Magdalenę Ogórek zagłosowałoby 7 proc. ankietowanych - o 3 punkty proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

O 2 punkty procentowe wzrosło poparcie także dla Janusza Korwin-Mikkego. Kandydat partii KORWiN uzyskał 6 proc. głosów. O 1 punkt więcej uzyskał także kandydat PSL Adam Jarubas. Może liczyć na 2 proc. głosów.

Spadło natomiast poparcie dla Janusza Palikota. W najbliższą niedzielę zagłosowałoby na niego 3 proc. wyborców. To o 1 punkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu.

Kandydat Ruchu Narodowego Marian Kowalski może liczyć na 1 proc. głosów - bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem.

Frekwencja w pierwszej turze wyniosłaby 62 proc.

Druga tura dla Komorowskiego

W drugiej turze wyborów Bronisław Komorowski wygrałby z Andrzejem Dudą. Obecny prezydent może liczyć na 52 proc. głosów, a kandydat PiS na 41 proc. 7 proc. ankietowanych nie wie jeszcze na kogo odda swój głos.

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown SA 30 marca 2015 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie liczącej 1002 dorosłe osoby.

Autor: db//gak/kwoj / Źródło: "Fakty" TVN

Raporty: