Polacy o słowach prezesa NBP. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Polska

Prezes NBP o Chrzanowskim: niezwykle uczciwy, szlachetny, honorowytvn24
wideo 2/5

53 procent Polaków negatywnie ocenia słowa prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, który chwalił byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego - wynika z sondażu Kantar Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. 20 procent ankietowanych oceniło pozytywnie słowa Glapińskiego.

Szef NBP wziął w piątek udział w Kongresie 590 w Rzeszowie. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że "bardzo poważa i ceni" Marka Chrzanowskiego. Jego zdaniem to "człowiek niezwykle uczciwy, szlachetny, honorowy i wybitny profesjonalnie".

- Obyśmy mieli więcej takich 37-letnich profesorów w pełni profesjonalnych, uczciwych i szlachetnych - mówił.

Ponad połowa ankietowanych ocenia negatywnie

W sondażu zrealizowanym przez Kantar Millward Brown na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 zadano respondentom pytanie: "Prezes Narodowego banku Polskiego Adam Glapiński w ostatnich dniach wypowiada się pochlebnie o byłym prezesie KNF Marku Chrzanowskim. Jak Pan(i) ocenia takie zachowanie prezesa NBP?".

Badani wybierali spośród pięciu odpowiedzi.

"Zdecydowanie negatywnie" słowa Glapińskiego oceniło 23 procent z nich, "raczej negatywnie" - 30 procent, "raczej pozytywnie" - 14 procent, a "zdecydowanie pozytywnie" - 6 procent.

27 procent ankietowanych wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż KANTAR Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 o wypowiedziach Adama GlapińskiegoKANTAR Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 19-20 listopada 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1002 osoby.

Autor: ads//now//kwoj / Źródło: tvn24