Polska

Sojusz Dudy z Dudą. "Solidarność" udzieliła poparcia kandydatowi PiS

Polska

Sojusz Dudy z Dudą. "Solidarność" udzieliła poparcia kandydatowi PiS
tvn24Kandydat PiS otrzymał poparcie od "S"

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" oficjalnie udzieliła poparcia Andrzejowi Dudzie. Kandydat PiS w wyborach prezydenckich podpisał z przewodniczącym "Solidarności" Piotrem Dudą "umowę programową".

Kandydat PiS i przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" podpisali "umowę programową", w której Andrzej Duda zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta m.in. będzie prowadził politykę zmierzającą do zmniejszenia wieku emerytalnego, wprowadzenia zmian w prawie i eliminacji umów śmieciowych. Swój program kandydat PiS ma oprzeć na czterech filarach: rodzinie, pracy, bezpieczeństwie i dialogu.

- Wybory prezydenckie to nie wybory partyjne tylko obywatelskie. W ostatnich 25 latach "Solidarność" zawsze wskazywała kandydata, na którego członkowie związku powinni głosować. To spotkanie historyczne, bo po raz pierwszy jako Komisja Krajowa podpisaliśmy umowę programową z kandydatem na prezydenta. Andrzej Duda nie tylko mówi do nas, ale także podpisuje się pod umową programową, która jest zbieżna z naszymi postulatami i chce ją realizować. To jest dla nas najważniejsze - powiedział przewodniczący "Solidarności".

- Ostatnio z ust prezydenta Bronisława Komorowskiego usłyszeliśmy, że żyjemy w wyjątkowo szczęśliwym kraju. Dla kogo szczęśliwym, dla tego szczęśliwym. Na pewno szczęśliwym dla tych, którzy nie chcą żadnych zmian, którzy chcą budować swój kapitał na krzywdzie drugiego człowieka. Np. na niskich kosztach pracy. My chcemy w tym temacie zmian, a takie zmiany gwarantuje nam kandydat na prezydenta Andrzej Duda - podkreślił lider "S".

Piotr Duda oficjalnie, jako przewodniczący "S", poparł kandydata PiS. Podkreślił także, że zdobył on zaufanie wielu obywateli i członków „Solidarności” - Głosujecie na Andrzeja Dudę. Nie wyobrażam sobie polskiego pracownika, który na co dzień doznaje tyle krzywd w pracy, a także tych, którzy musieli opuścić nasz kraj, że podpiszą się pod kandydatem, który poparł podniesienie wieku emerytalnego - powiedział Piotr Duda.

- Na bilbordach są piękne hasła. „Dobry start dla młodych”, start może dobry, ale lądowanie gdzie? W Dublinie, w Londynie. Ten problem trzeba rozwiązać - stwierdził.

Sojusz Dudy z Dudą. "Solidarność" udzieliła poparcia kandydatowi PiS
Sojusz Dudy z Dudą. "Solidarność" udzieliła poparcia kandydatowi PiStvn24

"'Godne życie w bezpiecznej Polsce' to nie tylko hasło"

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podziękował związkowi za poparcie. - "Godne życie w bezpiecznej Polsce" to nie jest tylko hasło. To moja wizja w jakim kierunku powinna podążać Polska - powiedział.

- Jednym z fundamentów, które powinien realizować prezydent, jest dialog. Ja jestem zwolennikiem tego dialogu, aby prezydent był patronem tego dialogu. To jest wielkie oczekiwanie społeczeństwa. Niech to spotkanie będzie dowodem, że ten dialog jest możliwy. Wierzę w to, że ten dialog jest pierwszym krokiem do realizacji mojego hasła - podkreślił Andrzej Duda.

[object Object]
Całe wystąpienie kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy z 7 lutego 2015 rokutvn24
wideo 2/35

Autor: kło/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości