Polska

Solidarna Polska chce odwołania Muchy za odwołany mecz

Polska

TVN 24Ministerialna droga Joanny Muchy nie jest łatwa

Solidarna Polska chce odwołania minister sportu Joanny Muchy. Partia żąda dymisji szefowej resortu w związku z odwołaniem meczu Polska-Anglia.

O natychmiastową dymisję minister sportu lider SP Zbigniew Ziobro zwrócił się do premiera Donalda Tuska. "Jest ona politycznie odpowiedzialna za kompromitację Polski w związku z odwołaniem meczu piłkarskich reprezentacji Polski i Anglii w ramach eliminacji do mistrzostw świata" - argumentuje Ziobro.

"Kompromitujące zaniedbania"

Partia tłumaczy, że zarządcą Stadionu Narodowego w imieniu Skarbu Państwa jest Narodowe Centrum Sportu nadzorowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, na którego czele stoi Joanna Mucha.

"W dniu dzisiejszym o godzinie 21.00 (oświadczenie SP wysłano do mediów we wtorek wieczorem - red.) na Stadionie Narodowym miał rozpocząć się w ramach eliminacji Mistrzostw Świata mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami Polski i Anglii. Mecz nie odbył się w wyniku kompromitujących zaniedbań po stronie organizatorów" - napisał Ziobro.

Deszcz przełożył mecz

Mecz eliminacji piłkarskich MŚ 2014 Polska - Anglia, który miał się rozpocząć o godz. 21 na Stadionie Narodowym w Warszawie miał odbyć się o godzinie 21. Spotkanie ostatecznie odwołano z uwagi na zły stan murawy spowodowany deszczem, który "stał" na murawie - murawa była nasiąknięta wodą, w niektórych miejscach pojawiły się kałużą.

Decyzją delegata mecz został przełożony na środę na godz. 17.

Autor: nsz//kdj / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości