Wóz strażacki zderzył się z autem i wjechał w budynek. Ukarano obu kierowców

Polska

Wóz strażacki zderzył się z autem osobowym i wjechał w budynek (wideo archiwalne)Sokółka TV
wideo 2/4

Sąd w Sokółce (woj. podlaskie) ukarał kierowców samochodu osobowego i wozu strażackiego, które zderzyły się w maju na skrzyżowaniu w tej miejscowości. W wyniku wypadku samochód gaśniczy wjechał w budynek mieszkalny.

Sąd Rejonowy w Sokółce uznał obu kierowców za winnych i ukarał ich grzywną w wysokości po 700 złotych.

Zdaniem sądu, kierowca auta nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wozowi strażackiemu. Winny - w ocenie sądu - jest jednak też kierowca samochodu gaśniczego.

- Kierowca prowadzący uprzywilejowany pojazd został obwiniony o to, że (...) nie zachował należytej ostrożności przy wjeżdżaniu na skrzyżowanie podczas nadawanego sygnału czerwonego dla jego kierunku jazdy, co doprowadziło do zderzenia z samochodem osobowym - informuje Sławomir Kuczyński, prezes Sądu Rejonowego w Sokółce.

Ranne cztery osoby

Do wypadku doszło 15 maja około godziny 10:15 w Sokółce na skrzyżowaniu ulicy Grodzieńskiej i ulicy Mickiewicza. Wóz strażacki jechał do pożaru. Na skrzyżowanie wjechał na czerwonym świetle. Uderzył w niego samochód osobowy. W wyniku wypadku samochód gaśniczy wjechał w budynek mieszkalny.

Ucierpiało trzech strażaków i kierowca samochodu osobowego, który zderzył się z wozem strażackim. W staranowanym przez wóz budynku znajdował się mężczyzna, który tam mieszkał. Nie odniósł na szczęście żadnych obrażeń, ponieważ przebywał w innym pomieszczeniu niż to, w które wjechał pojazd.

Kierowcy obu pojazdów, które wzięły udział w wypadku, byli trzeźwi.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Grodzieńskiej i ulicy Mickiewicza w Sokółcetvn24

Wszystko nagrały kamery

Na nagraniu z monitoringu widać, jak jadący po mokrej nawierzchni rozpędzony wóz strażacki zderza się z wjeżdżającą na skrzyżowanie po jego prawej skodą felicią. Siła zderzenia odrzuca auto osobowe w bok, a wóz strażacki wbija się w budynek za skrzyżowaniem.

Wypadek w Sokółce. Wóz strażacki wjechał w budynekSokółka TV

Autor: FC/ ks / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sokółka TV