Polska

Zderzenie z autobusem. Nie żyje kierowca auta osobowego

Polska

Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 48
Do wypadku doszło na drodze krajowej numer 48 Google Earh
wideo 2/5

26-letni kierowca peugeota jechał drogą krajową numer 48 i zderzył się z autobusem, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej - wynika ze wstępnych ustaleń policji. Pomimo prowadzonej reanimacji kierowca auta osobowego zmarł na miejscu.

Do tego tragicznego wypadku doszło w środę na drodze krajowej numer 48 na wysokości miejscowości Sobieszyn w województwie lubelskim.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 26-letni kierowca peugeota, mieszkaniec powiatu łukowskiego, jechał drogą krajową i zderzył się z autobusem, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej.

Badają okoliczności wypadku

W wyniku wypadku kierowca peugeota, pomimo podjętej przez zespół ratowników reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. Autobusem kierował 62-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Ani on, ani pasażerka autobusu nie odnieśli obrażeń. Mężczyzna był trzeźwy.

- Okoliczności na chwilę obecną wskazują, że jest duże prawdopodobieństwo, iż kierowca autobusu mógł przyczynić się do wypadku. Natomiast jednoznacznie nie możemy teraz tego wskazać - przekazał podinspektor Robert Wąsik z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Jak zaznaczył, policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności, między innymi stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości obu kierujących.

Policjant dodaje, że przepisy ruchu drogowego są obowiązujące dla wszystkich i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, należy ustąpić pierwszeństwa.

Po wypadku przez kilka godzin ruch w miejscu zderzenia kierowany był wahadłowo.

Wypadku nie przeżył 26-letni kierowca peugeota KPP Ryki

Autor: nina/ks / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: KPP Ryki

Pozostałe wiadomości