Polska

Sobiesiak zmienił zeznania?

Polska

Sobiesiak stanie przed komisją ponownie?

Beata Kempa rozważa złożenie wniosku o ponowne przesłuchanie przez hazardową komisję śledczą Ryszarda Sobiesiaka. Posłanka PiS twierdzi, że dotarły do niej informacje, iż biznesmen Ryszard Sobiesiak przed podpisaniem protokołu z zeznań przed komisją dokonał w nim zmian

Kempa powiedziała, że dotarła do niej też informacja o tym, że Sobiesiak podpisał protokół z przesłuchania go przed komisją śledczą w lutym br. podczas pobytu na Florydzie w USA. - Nie wiem, czy to jest prawda - zaznaczyła. By zweryfikować te informacje, Kempa na środowym posiedzeniu hazardowej komisji śledczej złożyła wniosek o przedstawienie na piśmie informacji dotyczącej okoliczności i daty podpisania protokołu przez Sobiesiaka.

- Gdzie był ten protokół podpisany, w jakich okolicznościach, w czyjej obecności? Czy był złożony w tej sprawie jakikolwiek wniosek, czy prośba pana Sobiesiaka? Jeśli tak, to kto wyraził na to zgodę i jaka była wiedza pana przewodniczącego bądź kierownika sekretariatu na ten temat - odpowiedzi na te pytani chce usłyszeć Kempa.

Wniosek w sprawie Rosoła

Zwróciła się też do przewodniczącego komisji Mirosława Sekuły (PO) z prośbą o informację, kto dostarczył Sobiesiakowi protokół i kto dostarczył dokument po podpisaniu do sekretariatu komisji. Na środowym posiedzeniu komisji Andrzej Dera (PiS) złożył też wniosek o spotkanie z prokuratorami, którzy prowadzą sprawę związaną z tzw. aferę hazardową - celem rozmowy miałaby być wymiana informacji. Poseł PiS złożył też wniosek o ponowne przesłuchanie Marcina Rosoła, byłego asystenta byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, w związku - jak uzasadniał - z nieścisłościami w jego zeznaniach.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości