Polska

Nie żyje dziewięciomiesięczne dziecko. Prokuratura wszczęła śledztwo

Polska

Aktualizacja:
[object Object]
Olecko: nie żyje dziewięciomiesięczne dzieckotvn24
wideo 2/3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki w Olecku (województwo warmińsko-mazurskie). Wyniki sekcji zwłok wskazują, że śmierć dziecka nastąpiła w wyniku działania osób trzecich - poinformował w niedzielę rzecznik prokuratury okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.

W piątek po godzinie 20 policja otrzymała wiadomość o śmierci dziecka. Przybyły na jej wezwanie lekarz potwierdził zgon niemowlęcia.

- Służby ratunkowe zostały powiadomione, że w jednym z mieszkań na terenie Olecka znajduje się nieprzytomne, dziewięciomiesięczne dziecko, które nie oddycha - poinformował Tomasz Markowski z policji w Olsztynie.

Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziewczynki. Podjął także decyzję o zatrzymaniu rodziców.

Nie żyje dziewięciomiesięczne dziecko. Rodzice zatrzymani
Nie żyje dziewięciomiesięczne dziecko. Rodzice zatrzymanitvn24

Prokuratura wszczęła śledztwo

W niedzielę rzecznik prokuratury okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz poinformował, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa dziewczynki. - Wyniki sekcji zwłok wskazują, że śmierć dziecka nastąpiła w wyniku działania osób trzecich - powiedział.

Około godziny 15 na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Olecku doprowadzona została matka dziecka. Przesłuchanie trwało około dwie godziny. Około godziny 18 doprowadzono ojca dziewczynki.

Olecko w województwie warmińsko-mazurskim

Autor: kb//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości