Polska

Śledczy badają czaszki z mieszkania mężczyzny oskarżonego z Brunonem K.

Polska

Prokuratorzy poprosili o opinię biegłych

Prokuratura w Grójcu w woj. mazowieckim prowadzi postępowanie w sprawie znieważenia zwłok ludzkich. Chodzi o czaszki i żuchwy znalezione w mieszkaniu Macieja O., oskarżonego w związku z próbą zamachu na parlament, jakiego chciał - według śledczych - dokonać Brunon K.

Jak powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Grójcu Tomasz Kulpa, sześć czaszek ludzkich i trzy - najprawdopodobniej ludzkie - żuchwy znaleziono w listopadzie 2012 r. podczas przeszukania mieszkania Macieja O. w Grójcu.

Zbadają pochodzenie

Prokuratura wystąpiła do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie o przebadanie zabezpieczonych szczątków. - Chcemy wyjaśnić, czy są to szczątki ludzkie, jaki jest ich wiek, czy są jakieś ślady świadczące o działaniu osób trzecich, czyli czy ewentualnie doszło do popełnienia jakiegoś przestępstwa – powiedział Kulpa. Prokuratura zwróciła się także o wyizolowanie materiału DNA z kości do ewentualnych badań porównawczych. Kompleksowa opinia ma być gotowa na początku 2014 r. Materiały dotyczące ujawnionych szczątków ludzkich zostały wyłączone z głównego postępowania dotyczącego działalności Brunona K., które prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Krakowie.

Akt oskarżenia

W ubiegłym tygodniu krakowska prokuratura apelacyjna skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Brunona K. i dwóch innych mężczyzn, m.in. Macieja O. Brunon K. jest oskarżony o przygotowywanie ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, nakłanianie dwóch osób do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalne posiadanie i handel bronią. Maciej O. oraz Artur K. zostali oskarżeni o handel i nielegalne posiadanie broni lub wyrób broni. Proces ma się rozpocząć w styczniu 2014 r.

Autor: mn\mtom / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości