Neumann: CBA bierze udział w brudnej kampanii politycznej. Zawiadomię prokuraturę

TVN24

Aktualizacja:
We wtorek poseł PiS Marcin Horała ustawił w Sejmie tablicę "Afera Neumanna - standardy Schetyny" i wzywał Neumanna do dymisjitvn24
wideo 2/36

Szef klubu Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska Sławomir Neumann zapowiedział, że w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które - jego zdaniem - "działa na polityczne zamówienie". Odniósł się w ten sposób do sprawy zarzucanych mu nieprawidłowości w wydatkach jego biura poselskiego.

"Super Express" w weekendowym wydaniu napisał, że dotarł do zawiadomienia z 29 lipca tego roku, w którym CBA zwraca się do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. "W piśmie agenci zarzucają jednemu z najważniejszych polityków PO poświadczenie nieprawdy i fałszywe zeznania" - napisano w gazecie. Chodzi o kontrolę oświadczeń majątkowych Sławomira Neumanna z lat 2013-2018. W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które opisuje "SE", agenci mają wyliczać, że polityk wydawał pieniądze zasilające konto jego biura poselskiego na biżuterię, restauracje, alkohol.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE OŚWIADCZEŃ MAJĄTKOWYCH NEUMANNA >

Neumann: Złożę zawiadomienie do prokuratury. CBA działa na polityczne zamówienie

- To, co robi CBA, to udział w absolutnie brudnej i oszczerczej kampanii politycznej. Nigdy nie rozliczałem w biurze poselskim - i nie ma takich rozliczeń w biurze kancelarii Sejmu - ubrań, kosmetyków czy innych tego typu wydatków. Wszystkie moje rozliczenia biura poselskiego są przyjmowane bez zastrzeżeń. To manipulacja, której dopuszcza się CBA. A niektórzy te oszczerstwa powtarzają - stwierdził Neumann w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Zapowiedział, że "sprawę tej kontroli CBA i wypuszczania przecieków, manipulowania opinią publiczną oddaje do prokuratury".

- W poniedziałek złożę zawiadomienie do prokuratury przeciwko CBA, które - moim zdaniem działając na polityczne zamówienie brudnej kampanii wyborczej - próbuje oczerniać mnie i pomawiać w tej sprawie - tłumaczył. Pytany, czy ma dostęp do materiałów zebranych przez CBA, Neumann powiedział, że CBA przysłało mu protokół pokontrolny. - Naniosłem do niego mnóstwo uwag - powiedział. Dodał, że CBA uwag tych nie uwzględniło. - To nierzetelnie przeprowadzona kontrola z absolutnie nieprawdziwymi sugestiami i oszczerstwami - ocenił szef klubu PO-KO.

Autor: ads\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24