PO pikuje w sondażach. "To wszystko się skończy 20 stycznia"

Polska

tvn24Neumann wierzy w zwycięstwo Schetyny

- Jestem przekonany, że wygra te wybory wewnętrzne Grzegorz Schetyna. Tak czuję po rozmowach z koleżankami i kolegami. Taki wynik bym obstawiał - powiedział w programie "Jeden na jeden" szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Sławomir Neumann pytany o znacznie niższe wyniki PO niż Nowoczesnej przypomniał, że partia Ryszarda Petru ma tylko 29 posłów, a Platforma Obywatelska 138. - Dzisiejsze słupki sondażowe może nie są rozpieszczające dla nas, ale jednocześnie też nie pokazują jakiejś zapaści czy kompletnego paraliżu Platformy - podkreślił.

- Zgoda, nie ma czym się chwalić, ale jesteśmy w momencie, kiedy Platforma przechodzi okres niewątpliwie trudny - po ośmiu latach rządów przechodzimy do opozycji, musimy się tego nauczyć. Wybieramy nowe przywództwo, to wszystko się skończy 20 stycznia przy wyborach nowego szefa PO. Ta defensywa Platformy się zakończy, wyjdziemy z ofensywą. Ta merytoryczna praca, która nas czeka w Sejmie pokaże różnice jakości - przekonywał Neumann.

- Jestem przekonany, że wygra te wybory wewnętrzne Grzegorz Schetyna. Tak czuję po rozmowach z koleżankami i kolegami. Taki wynik bym obstawiał - powiedział i ocenił, że kampania wewnętrzna Schetyny jest "bardziej odpowiadająca na potrzeby członków Platformy Obywatelskiej". - Zwycięży człowiek, który jest potrzebny Platformie na trudne czasy - ocenił.

Autor: kło\mtom / Źródło: tvn24

Tagi:
Raporty: