Bus wjechał w ciężarówkę. Trzy osoby ranne

Polska

Aktualizacja:
Do wypadku doszło w miejscowości Grabowatvn24
wideo 2/7

Trzy osoby zostały ranne w wypadku busa i ciężarówki na drodze krajowej numer 1 w miejscowości Grabowa w województwie śląskim. Jedna osoba była zakleszczona w aucie. W nocy z piątku na sobotę doszło również do karambolu na trasie między Bielsko-Białą a Skoczowem. Zginęła tam jedna osoba.

Do wypadku na drodze krajowej numer 1 w miejscowości Grabowa doszło po północy.

Jak powiedział asp. sztab. Kamil Gągała z Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, najprawdopodobniej bus wjechał w tył ciężarówki.

Strażacy musieli wyciągnąć z auta zakleszczoną osobę. Łącznie - jak mówił asp. sztab. Gągała - busem podróżowało siedem osób. Trzy osoby zostały ranne. Trafiły do szpitala.

Jedna osoba zginęła w karambolu

W nocy z piątku na sobotę doszło również do karambolu na odcinku trasy między Bielsko-Białą a Skoczowem na drodze ekspresowej S-52 w województwie śląskim. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe z autami osobowym i dostawczym. W wyniku wypadku jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne.

Ruch pojazdów w kierunku Bielsko-Białej odbywał się pasem awaryjnym. Wyznaczono objazd przez Międzyrzecze. Utrudnienia trwały godzinę.

Wypadek na drodze S52Mapy Google, tvn24.pl

Kolejny wypadek

Wcześniej w piątek na tej samej drodze ekspresowej doszło do innego karambolu - w Jasienicy koło Bielska-Białej zderzyły się cztery pojazdy. Ze wstępnych ustaleń śląskiej policji wynika, że w jednym z pojazdów eksplodowała opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i przejechał przez bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu.

W wyniku zdarzenia ranne zostały cztery osoby. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin, całkowicie zablokowana była droga w kierunku z Cieszyna do Bielska-Białej.

Karambol w Jasienicy koło Bielska-Białej śląska policja

Autor: akw,js//plw / Źródło: PAP, tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24