"Zasłużone zwycięstwo". Politycy gratulują skoczkom

Polska


To było absolutnie zasłużone zwycięstwo naszych skoczków - powiedział prezydent Andrzej Duda po inaugurującym sezon 2018/19 Pucharu Świata drużynowym konkursie na skoczni narciarskiej w Wiśle. Biało-Czerwonym pogratulował także premier oraz minister sportu.

- Prowadzili przez prawie cały konkurs. Wspaniały skok Kamila Stocha na zakończenie, który dał nam zwycięstwo, ale chcę podkreślić bardzo mocno świetną postawę całej drużyny. Konkurs drużynowy wymaga tego, by wszyscy zawodnicy świetnie się prezentowali. I tak się stało - ocenił prezydent Andrzej Duda.

- Wręczając laur zwycięstwa, powiedziałem, że jestem im ogromnie wdzięczny za to, że w roku stulecia odzyskania niepodległości sezon skoków narciarskich rozpoczęli w tak niebywały, wspaniały dla nas sposób. Nie tylko bardzo im gratuluję, ale przede wszystkim dziękuję - powiedział.

Prezydent Duda podkreślił wspaniałą postawę publiczności, która po dekoracji odśpiewała a capella hymn państwowy.

"Świetna inauguracja sezonu"

"Fantastyczny początek sezonu polskiej drużyny skoczków narciarskich. Brawo, Kamil! Skok na miarę niekwestionowanego mistrza. Gratulacje, Panowie, oby tak dalej!" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

"Świetna inauguracja sezonu! Brawo Biało-Czerwoni! To będzie piękny sezon" - to reakcja ministra sportu Witolda Bańki.

Wygrany konkurs w Wiśle

Polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy, inaugurujący sezon 2018/19 Pucharu Świata. Biało-Czerwoni startowali w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

To czwarte w historii zwycięstwo Polaków w konkursie drużynowym PŚ. W niedzielę w Wiśle odbędzie się konkurs indywidualny. Relacja z niedzielnego konkursu indywidualnego w serwisie eurosport.pl. Transmisję przeprowadzi Eurosport 1. Początek o 14.30.

Autor: ft//rzw / Źródło: PAP

Raporty: