Polska

Skazany wraca do domu z "elektroniczną obrożą". Sam za nią zapłacił

Polska

Router pozwala na bezprzewodowy dostęp do internetu, który jest konieczny prze "elektronicznej obroży"
tvn24Router pozwala na bezprzewodowy dostęp do internetu, który jest konieczny przy "elektronicznej obroży"

We wtorek do domu w Leśnie Górnym (woj. zachodniopomorskie) wraca mężczyzna, który został skazany za śmiertelne pobicie. Sąd warunkowo złagodził karę i zdecydował na objęcie mężczyzny dozorem elektronicznym. Okazało się jednak, że skazany sam musi opłacić urządzenie, które pozwoli go kontrolować.

Mężczyzna został skazany za śmiertelne pobicie teścia na rok pozbawienia wolności. Sąd zgodził się na wyjątkowe złagodzenie kary i odsiadywanie kary w domu - za pomocą dozoru elektronicznego.

Wszystko dlatego, że do zabójstwa doszło w wyniku bójki ze skutkiem śmiertelnym. Według zeznań zmarły teść od dawna znęcał się nad rodziną. Na korzyść oskarżonego zeznawały nawet córki ofiary.

Rodzina broni skazanego

Pan Krzysztof dziś wraca do domu. Niewiele brakowało, a tak by się jednak nie stało. Okazało się bowiem, że dozór elektroniczny może nie być możliwy, ponieważ w Leśnie Górnym nie było wystarczająco dobrego połączenia internetowego, za pomocą którego służby mogłyby kontrolować mężczyznę.

W związku z tym skazany sam musiał zakupić router - urządzenie pełniące rolę węzła komunikacyjnego, dzięki któremu nadzór będzie możliwy.

Autor: nsz/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk

Pozostałe wiadomości