Polska

Sikorski z Rostowskim o "niekompetentnym" Cameronie

Polska

W kolejnej odsłonie podsłuchanej rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego politycy wymieniają opinie na temat Davida Camerona
W kolejnej odsłonie podsłuchanej rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego politycy wymieniają opinie na temat Davida CameronaWprost
wideo 2/24

Szef brytyjskiego rządu jest "niekompetentny" w sprawach europejskich, a Wielka Brytania powinna zacząć "martwić się swoją gospodarką". Takie opinie wygłasza Radosław Sikorski podczas rozmowy z Jackiem Rostowskim. Tygodnik "Wprost" opublikował fragment nagrania podsłuchanej rozmowy szefa polskiej dyplomacji i byłego ministra finansów.

W ujawnionym fragmencie rozmowy słychać, jak polscy politycy dyskutują na temat premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona.

Cameron, który "się nie zna"

Radosław Sikorski mówi między innymi o tym jak brytyjski premier "spier***ił" negocjacje w sprawie paktu fiskalnego. - Bo się nie zna, bo wierzy w tą całą głupią propagandę. Próbuje głupio manipulować systemem - mówi Sikorski. Minister ostro krytykuje też działania Camerona obliczone na zdobycie głosów eurosceptyków. Jego zdaniem premier powinien kazać im się "odpier***ić", a nie oddawać pola. Radosław Sikorski zaleca też Davidowi Cameronowi, by zamiast mówić o potrzebie reform w Europie, zaczął martwić się swoją gospodarką. "Jak się nie zreformują, to będzie miała (Wielka Brytania) tak złą gospodarkę jak Niemcy" - ocenia szef polskiej dyplomacji w rozmowie przeprowadzonej około pół roku temu jednej z restauracji w warszawskim Pałacyku Sobańskich.

Prezent dla premiera

Tygodnik "Wprost" opublikował także fragment rozmowy Sikorskiego i Rostowskiego na temat kubańskich cygar, które szef MSZ chciałby podarować Donaldowi Tuskowi.

O czym jeszcze rozmawiali Radosław Sikorski z Jackiem Rostowskim?

Prezent dla premiera
Prezent dla premieraWprost

Autor: ktom/kka / Źródło: Wprost

Raporty:
Pozostałe wiadomości