Polska

Sikorski na Twitterze: Kaczyński w roli uchwytu dla iPada

Polska

tvn24Minister Sikorski na Twitterze zawsze aktywny

"Prezes Kaczyński w roli uchwytu dla iPada" - tak szef MSZ Radosław Sikorski skomentował na Twitterze odtworzenie przez Jarosława Kaczyńskiego z mównicy sejmowej wystąpienia kandydata PiS na premiera Piotra Glińskiego. "To nie może być prawda" - napisał z kolei rzecznik rządu Paweł Graś.

Kaczyński odtworzył w Sejmie kilkanaście minut z wcześniejszego, trwającego ponad godzinę wystąpienia Glińskiego, które miało miejsce w jednej z sal sejmowych. Gliński nie mógł przemawiać z mównicy sejmowej podczas debaty nad wotum nieufności dla rządu, bo nie zgodziła się na to marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Gliński na bocznej sali

Gliński powiedział m.in., że rząd techniczny powołuje się "w momencie szczególnego przesilenia politycznego spowodowanego kryzysem władzy".

- W Polsce mamy do czynienia z takim kryzysem. Obecny rząd nie radzi sobie z rozwiązywaniem najważniejszych dla Polaków problemów - ocenił kandydat PiS na premiera. - Polska jest w kryzysie, Polska dryfuje. Trzeba to zmienić, a jedynym lekarstwem na ten kryzys jest rząd techniczny - przekonywał.

Jak podkreślił, w Polsce mamy do czynienia z kryzysem gospodarczym, fiskalnym, kryzysem zaufania do władzy i instytucji państwa, a także kryzysem zaufania obywateli do siebie nawzajem.

Autor: adso/tr/k / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości