Sikorski ma plan. "Rozważam założenie warsztatu stolarskiego z posłem Żelichowskim"

Sikorski zakłada zakład stolarski z Żelichowskim? "Wyczuliśmy dziurę na rynku"
Sikorski zakłada zakład stolarski z Żelichowskim? "Wyczuliśmy dziurę na rynku"
tvn24
tvn24Sikorski i Żelichowski o "swoich planach"

Rozważam założenie warsztatu stolarskiego z posłem Żelichowskim - powiedział z przymrużeniem oka Radosław Sikorski pytany w Sejmie o plany na przyszłość. - Jak PiS zdobędzie władzę, będzie o 6 rano wywalał futryny łącznie z drzwiami. A my w warsztacie stolarskim będziemy te drzwi nastawiali - dodał rozbawiony poseł PSL.

Były marszałek Sejmu poinformował w poniedziałek, że nie wystartuje w wyborach parlamentarnych na jesieni. W związku z jego decyzją ruszyły spekulacje na temat jego przyszłości. W piątek Sikorski pytany przez reportera TVN24 o swoje plany, zażartował, że rozważa założenie warsztatu stolarskiego z posłem PSL Stanisławem Żelichowskim.

- Jesteśmy dogadani - potwierdził z uśmiechem Żelichowski. Jak powiedział, "wyczuli dziurę na rynku".

- Jak PiS zdobędzie władzę, będzie o 6 rano wywalał futryny łącznie z drzwiami. A my w warsztacie stolarskim będziemy te drzwi nastawiali - wyjaśnił rozbawiony poseł. - Marszałek Sikorski wszystko wie o PiS-ie, ja wszystko o drewnie - powiedział i dodał, że "interes będzie na pewno kwitł".

Dymisja po ujawnieniu taśm

Radosław Sikorski zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu na początku czerwca po ujawnieniu akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej przez Zbigniewa Stonogę. Dymisję ze stanowisk w rządzie złożyli wtedy również Bartosz Arłukowicz, Włodzimierz Karpiński i Andrzej Biernat.

Sikorski tłumaczył swój ruch "troską o Platformę Obywatelską". Mówił wtedy, że w dalszym ciągu chce pracować "na sukces Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach".

Były minister spraw zagranicznych miał powiedzieć partyjnym kolegom, że albo zostanie "jedynką" w Bydgoszczy, albo w ogóle nie wystartuje w wyborach parlamentarnych.

Odchodząc ze stanowiska marszałka, Sikorski sugerował, że Ewa Kopacz obiecała mu pierwsze miejsce na liście. W "Faktach po Faktach" szefowa rządu stwierdziła jednak, że "nie odpowiada za to, co jej posłowie opowiadają". - Powiedziałam mu, żeby się opiekował swoim regionem. (...) To na pewno nie jest jednoznaczne z jedynką na liście wyborczej. Może to jest jego życzenie, marzenie. Nie wiem - powiedziała.

Autor: js/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości