Polska

Sienkiewicz żegna się z pracą w MSW: luz i papieros

Polska

Twitter | Paweł MajcherWyluzowany Sienkiewicz

Dwadzieścia cztery lata temu zrobił to samo: siadł na schodkach i zapalił papierosa. I wywołał oburzenie wśród pracowników restortu. - Jak zakończę tu swoją pracę, to też usiądę i zapalę - zapowiadał Batłomiej Sienkiewicz i co zapowiadał, zrobił.

Rozluźniony, uśmiechnięty, z papierosem w ręce. Tak wygląda sfotografowany były już minister spraw wewnętrznych. Ostatnie chwile w swoim resorcie spędził relaksując się na schodach wejściowych do budynku.

"Bartłomiej Sienkiewicz żegna się z ministerstwem spraw wewnętrznych" - zatwittował Paweł Majcher, rzecznik resortu, publikując zdjęcie w internecie.

Jak dwadzieścia cztery lata temu

To też odpowiedź na historię, którą Sienkiewicz opisał w książce "Czterech". Tłumaczył tam początki Urzędu Ochrony Państwa, ale i wstawiał osobiste wtręty - również i ten o papierosie, który zapalił na dziedzińcu MSW, czym wzbudził oburzenie wśród pracowników.

Skoro zapalił w 1990 roku, postanowił zrobić to i na sam koniec - czyli w poniedziałek, ostatni dzień na stanowisku ministra spraw wewnętrznych.

Co trzeci pytany Polak chce Kopacz dalej na stanowisku premiera
Co trzeci pytany Polak chce Kopacz dalej na stanowisku premieratvn24
wideo 2/34

Autor: bieru\mtom\kwoj / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | Paweł Majcher

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości