Seria porwań - 10 dni, trzy osoby uwolnione

TVN24

Aktualizacja:
TVN24Seria porwań. 10 dni, trzy osoby odbite

W ciągu ostatnich 10 dni policja trzykrotnie uwalniała osoby uprowadzone przez gangi. Uwalniała skutecznie, także dzięki nowo tworzonemu w policji centrum zwalczania uprowadzeń. Zostało ono utworzone po sprawie Krzysztofa Olewnika i po analizie błędów wtedy popełnionych.

Z funkcjonariuszami pracującymi nad uprowadzeniami rozmawiał reporter TVN24 Krzysztof Spiechowicz. - Maj to kumulacja uprowadzeń. W chwili obecnej zanotowaliśmy trzy. Jedno", to było początkowe pozbawienie wolności, a pozostałe dwa, to były uprowadzenia osób dla okupu - wylicza szef wydziału operacji pościgowych CBŚ Komendy Głównej Policji.

A inny z oficerów dodaje: - Mogłoby to świadczyć o tym, że świat przestępczy jest głodny pieniędzy i brutalny.

Seria trafień

W przypadku Białegostoku sprawcy uprowadzili mężczyznę z ulicy. Policja na gorąco, niemal od razu zatrzymała czterech porywaczy.

W Bydgoszczy sprawcy uwolnili porwaną osobę przed szpitalem. Została ona hospitalizowana w związku z obrażeniami, jakie odniosła.

W Poznaniu uprowadzony ze szkoły został 19-letni syn biznesmena. Był przetrzymywany w specjalnie skonstruowanym bunkrze. Porywacz, który został zatrzymany był poszukiwana poszukiwany przez wielkopolską policję od czterech lat.

Źródło: tvn24