Sarna utknęła w ogrodzeniu. Uratowali ją lewarkiem

Akcja uwolnienia uwięzionej w ogrodzeniu sarny
Akcja uwolnienia uwięzionej w ogrodzeniu sarny
portal gminadygowo.pl
portal gminadygowo.plSarna utknęła w ogrodzeniu

Była przemęczona próbą oswobodzenia się, gdy znaleźli ją ludzie, którzy zaalarmowali strażników. Wraz z myśliwymi uwolnili sarnę, która zakleszczyła się między metalowymi prętami ogrodzenia. Szybko jednak wróciła do sił i do lasu.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że w jednym z ogrodzeń w Stramniczce utkwiła sarna - mówi Tomasz Biełooki, komendant Straży Gminnej w Dygowie (woj. zachodniopomorskie).

- W ogrodzeniu musiała siedzieć bardzo długo. Była przemęczona. Widać było, że chciała się przecisnąć, ale nie dała rady

Pomógł lewarek

Leśniczy, myśliwy i komendant straży próbowali uwolnić sarnę. Jednak wąska szczelina uniemożliwiła wyciągnięcie zwierzęcia.

- Użyliśmy w końcu lewarka samochodowego, aby rozchylić ogrodzenie - mówi Biełooki. - Wcześniej osłoniliśmy sarnie głowę kocem, żeby zwierzę się nie stresowało, a także, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo - dodaje.

W końcu udało się ją uwolnić.

- Sarna dochodziła do siebie kilka minut. Nie miała żadnych obrażeń i sama zaczęła chodzić. Przenieśliśmy ją więc na otwarty teren, bliżej lasu i odeszła - dodaje Biełooki.

Autor: as / Źródło: TVN 24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: portal gminadygowo.pl

Pozostałe wiadomości