Polska

Samoobrona: PiS toleruje przestępców tylko u siebie

Polska

TVN24Pytania zadawał poseł Samoobrony Krzysztof Sikora

Samoobrona rozlicza PiS za walkę z korupcją. Dlaczego skazany za korupcję działacz PiS Mariusz Deckert jest nadal szefem Polskiego Radia Lublin? - pytał z sejmowej ławy p.o. szefa kluby Samoobrony Krzysztof Sikora.

- Przestępcy będący w szeregach ugrupowania rządzącego skazani za korupcję mogą zachować zajmowane stanowiska - grzmiał Sikora. Odpowiedzi żądał od premiera, ale Jarosław Kaczyński jest na urlopie, a w jego imieniu oskarżenia byłego koalicjanta odpierał wiceminister kultury Jarosław Sellin. Cytując ustawę radiofonii i telewizji podkreślił, że członków zarządów telewizji i radia publicznego powołuje i odwołuje KRRiT. Prezes Rady Ministrów nie ma kompetencji ani w sprawie wyboru, ani odwołania prezesów tych spółek - tłumaczył Sellin i odsyła posła Samoobrony do rady nadzorczej lubelskiej rozgłośni.

Deckert na początku lipca został nieprawomocnie skazany za korupcję na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy, 10 tys. zł grzywny i roczny zakaz sprawowania stanowisk w administracji rządowej.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24