Polska

Rzucił racę podczas meczu, został zatrzymany

Polska


Mężczyznę, który w czasie poniedziałkowego spotkania Hiszpanii z Chorwacją rzucił na stadionie odpaloną racę zatrzymała policja. Raca trafiła w publiczność.

Racę - jak poinformowała Paulina Grzesiowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji - odpalił na gdańskim stadionie 36-letni obywatel Federacji Rosyjskiej.

Policjanci zatrzymali go po zakończeniu meczu. Mężczyźnie grozi kara od grzywny do nawet pięciu lat więzienia. Zatrzymany Rosjanin odpalił racę w szóstej minucie rozgrywanego w poniedziałek na gdańskim stadionie meczu Hiszpania-Chorwacja.

Przerwany mecz

Rzucił ją z górnych sektorów zajmowanych przez fanów Chorwacji siedzących za bramką Ikera Casillasa. Raca nie doleciała do boiska - zamiast na murawę, spadła na miejsca zajmowane przez innych kibiców. Sędzia na chwilę przerwał nawet mecz, ale po interwencji strażaków, wznowił grę. Poza incydentem na stadionie, w trakcie oraz po meczu zakończonym wygraną Hiszpanów 1:0, policja nie odnotowała żadnych poważniejszych zdarzeń.

Kibice z Półwyspu Iberyjskiego, a także Chorwaci, spokojnie bawili się na terenie gdańskiego Głównego Miasta. Nie wypłoszyła ich nawet trwająca ok. godziny burza, która przeszła nad Gdańskiem w nocy z poniedziałku na wtorek. Według różnych szacunków w mieście przebywało wczoraj od 16 do 20 tys. fanów futbolu z Hiszpanii oraz Chorwacji.

Autor: mac//kdj/k / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości